Díky humanitární misi, které se aktivně zúčastnil jako zdravotník, měl možnost nahlédnout do soukromí obyvatel a fotografovat je v jejich přirozeném prostředí.

Nevole citlivě nahlíží na život na vesnici, na jeho každodennost i krásu okolní krajiny. Přestože jeho hlavním cílem bylo přivézt léky a odbornou péči českým krajanům, podařilo se mu také vytvořit unikátní fotografický dokument, který stojí za zhlédnutí.

Antonín Nevole se narodil v roce 1985, začínal fotografovat analogovým Zenitem a později se dostal k digitální fotografii. Jeho doménou je sociální dokument. Zúčastnil se několika zahraničních humanitárních misí, včetně mise na Srí Lance po Tsunami a také několika výjezdů do rumunského Banátu.

„Ve svých fotografiích se snažím zachytit především pocit. Pokud se někdo nad fotografiemi, které jsem pořídil, zamyslí, bude to po mě největší ocenění. V posledních několika letech jsem se věnoval fotografování lidí bez domova. Navázal jsem také spolupráci se Zdeňkem Svěrákem a nafotil zákulisí cimrmanovského divadla," říká Nevole. Výstavu v městském kině v Novém Boru je možné zhlédnout do konce října, denně vždy před filmovým představením nebo po telefonické domluvě, kdykoliv.