Jak na slavnostní vernisáži v pátek 11. září uvedli manželé Marie a Petr Truncovi, českolipská výtvarnice v kostele vystavuje již podruhé. Poprvé se tak stalo v červnu 2017. Tehdy zde představila své nejnovější obrazy. „Když jsme ji tentokrát vyzvali k uspořádání výstavy, sáhla po obrazech z dřívějších let. Uschované starší práce pomyslně oprášila, a tak výstavu nazvala Oprášené obrazy,“ řekl Petr Trunec.

Autorka si své přirozené nadání průběžně ujasňovala a prohlubovala v českolipských ateliérech Jiřího Černého a Pavla Krause a v ateliéru Studio Eastern, jehož výstav a sympozií se účastnila. V její současné tvorbě převažuje abstraktní stylizace přírodnin a přírodních scenérií, realizované technikou malby akrylovými barvami, kombinuje ji s dalším vrstvením malířských médií a materiálů jako jsou křídy, vosky, olej či papír.

„Obrazy paní Šišmišové přispívají k výjimečné duchovní atmosféře tohoto kostela. Napomáhají k prožitku toho, co naší společnosti hodně chybí, je to krása, dobro a ušlechtilost,“ prohlásil na vernisáži Trunec.