Již pošesté se totiž v prostorách zámku v Horní Libchavě koná tradiční květnový festival extrémní metalové hudby s názvem Nice To Eat You Deathfest, který má na svědomí šéf děčínské kapely Fleshless Vladimír Prokoš.

Akce začíná ve čtvrtek 17. května a potrvá až do soboty. Na festivalu vládne parádní přátelská atmosféra a své životní i koncertní zážitky si mezi sebou povídají metaloví fanoušci ze všech koutů Evropy a nechybí ani třeba ti jihoameričtí.

"Od začátku k nám jezdí lidé nejen z Čech a Slovenska, ale také Německa, Rakouska, Itálie, Polska, Rumunska, Švýcarska, Belgie nebo Anglie. To je na skoro nový festival velice dobré, a proto jsme za to rádi," těší festivalového šéfa.

Mezinárodní “mix” si posluchači najdou i ve složení kapel. Hlavní hvězdou jsou holandští Disavowed, dále jihoafrická Vulvodynia, němečtí Dead, italští Devangelic, portugalští Analepsy, čeští Fleshless, Hypnos či Malignant Tumour a spousta dalších. Suma sumárum: během tří dnů zahrají téměř čtyři desítky metalových kapel.

"Kempovat se dá přímo v zámecké zahradě, zastřešenou budovu, kde se hraje, nerozhodí dešťové ani případně sněhové rozmary," říká Vláďa. "Majiteli zámku Kilimu jsem vděčný, že nás u sebe chce a pomáhá nám. Je to super borec, i s jeho přítelkyní," nešetří slova chvály Prokoš.

Máte-li rádi extrémní metalovou hudbu a rádi ji posloucháte v naprosto pohodovém a přátelském prostředí, neváhejte a od 17. do 19. května si naplánujte výlet do Horní Libchavy.