Kapela Sto zvířat na začátku loňského září vydala své nové, v pořadí už osmé, album s názvem Hraju na klavír v bordelu. Má za sebou první část turné k této desce, které bude pokračovat dalšími vystoupeními. Jedním z nich je i koncert v libereckých Lidových sadech dnes 21. února od 19.30.

Více o desce, koncertech a novinkách ve skupině se zpěvákem Janem Kalinou.

Určitě vám tuto otázku někdo už položil, ale koho napadlo pojmenovat album Hraju na klavír v bordelu?

Jedná se prý o větu, kterou vypustil jeden nejmenovaný šéf reklamní agentury, když se ho maminka zeptala, čím se živí, tak raději zalhal, že hraje na piano v bordelu. No a nám se to tak líbilo, jak je to mnohoznačné a libozvučné, že jsme se zkrátka rozhodli právě takhle pojmenovat naše osmé řadové album.

Tak názvy vašich desek byly vždy originální.

Snažíme se, aby každé album mělo nějakou červenou nit, a tak jsme se po Rozptýlení pro pozůstalé (2007) a Postelových scénách (2009) rozhodli pro kaleidoskop příběhů tak trochu vyšinutých týpků. A tak je tu Krátkozraký Viktor, který stále žije se svou matkou, zakomplexovaný fanoušek obrovité operní pěvkyně, nebo otrlá recepční z hotelu Bellevue, který je oblíbený u sebevrahů.Co se týče hudby, je to koktejl ska, reggae, swingu i kabaretu. Zkrátka burleska, tedy burleSKA…

Jak fanoušci desku přijímají? Myslíte, že je úspěšná?

Pro nás je obrovským překvapením, že v dnešní složité době se velmi dobře prodává a nejen fanoušci, ale i kritici se vyjadřují pochvalně.

Můžete konkretizovat to, že se dobře prodává. Desky už se dnes moc dobře neprodávají. Jak jste na tom s návštěvností koncertů?

Pokud je známkou úspěšnosti, to že jsme během tří měsíců vyprodali první náklad a že loňskou část turné navštívilo více jak sedm tisíc diváků a že nás nesmírně baví hrát ty nové pecky, pak úspěšná je.

Která z nových písniček je největší hit?

Zcela nečekaně (Smích) Rádiohit, kterému jsme to dali nejen do vínku, ale i do názvu, pak asi otvírák celého koncertu Lustr nebo twistový Baťůžek. Ale jako správní rodičové máme rádi i těch ostatních jedenáct kousků.

Jak vybíráte písničky na koncert? Na co se můžeme těšit v Liberci?

Stejně jako na všech 24 loňských štacích i na těch 16 letošních koncertech, které do turné Hraju na klavír v bordelu patří, diváci uslyší kromě kompletního albového menu i naše osvědčené šlágrovky jako Nikdy nic nebylo, Nejkratší cesta, Dáma s čápem nebo Ty vole, na základní škole. Bez těch si neumíme finále žádného našeho koncertu představit.

Na letošním turné máte vyzdobené pódium, jak?

Scénu kromě našich 10 sošných těl tvoří vchod do nepříliš prosperujícího hotýlku, kde poblikává neon, svítí červené lucerničky a na věšáku visí zapomenuté pánské klobouky a pelichající dámská boa.

Loni jste hráli společně s Polemic, je na české nebo slovenské scéně kapela, se kterou byste jeli na další turné?

Kromě Polemiku se občas octneme na společném koncertě s Vypsanou Fixou, jinak jsme ale dost samotáři, protože je nás opravdu hodně a docela si vystačíme. Ale zase naopak na festivalech se družíme s kýmkoliv, zejména náš holandský baskytarista Willy je velmi, velmi oblíbený.

Chystáte teď něco nového, třeba singl? Klip?

Nové album je zatím v rovině kavárenských tlachů, vždyť to poslední má na sobě ještě plodovou vodu… Ale na podzim chystáme koncertní kolekci písniček, které většina našich mladých posluchačů naživo nikdy neslyšela, protože jsou z let 1990 1996. Písně, na které tančily vaše mámy a někdy dokonce i tátové.

A klip také někde poletuje ve vzduchu.

SOUTĚŽ

Vyhrajte s Deníkem CD a vstupenky

Soutěžte s Deníkem a vyhrajte aktuální cédéčko Sto zvířat Hraju na klavír v bordelu a vstupenky na dnešní koncert.

Kolik řadových desek vydala kapela Sto zvířat?

a) sedm

b) osm

c) devět

Správné odpovědi posílejte smskou na telefonní číslo 724 482 840 a nezapomeňte připsat své celé jméno.

Neotálejte, koncert je již večer. Čím dřív odpovíte, tím větší šanci máte na výhru.

VIDEO

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube