Předchozí
1 z 5
Další

Jan Malach vystudoval gymnázium Jeronýmova a získal bakalářský titul z podnikové ekonomie, ale nakonec našel smysl v zápasení. „Můj otec boxoval. Zpočátku jsem dělal jiné sporty, ale nakonec jsem skončil u zápasení. V týmovém sportu se můžete za někoho schovat, v aréně jste sám za sebe,“ svěřil se profesionální bojovník.

Jan Malach.Zdroj: Archiv Jana Malacha

MMA je na vzestupu, těší se zájmu diváků. Díky medializaci a sociálním sítím začala společnost na bojové sporty nahlížet mnohem přijatelněji. „Konečně se podařilo překonat předsudek, že bojovníci jsou blázni či hlupáci, co se jen mlátí. A napomáhá tomu i propojení s konkrétními jmény a tvářemi, jako je např. Karel Vémola,“ nastínil současný stav Jan Malach s tím, že sám pociťuje příliv fanoušků.

Jan Malach.Zdroj: Archiv Jana Malacha

A jak vypadá takový život profesionálního bojovníka? „V ideálním případě podstoupím čtyři až pět zápasů za rok. Na každý mám tříměsíční přípravu, po odpočinku začínám shazovat. Je potřeba hlídat, aby neodešla svalová hmota, takže jím jen maso a zeleninu. Týden před zápasem přijímám minimum kalorií a piji hodně vody, 8 až 9 litrů denně,“ popsal přípravu Malach.

Jan Malach.Zdroj: Archiv Jana Malacha

Ze začátku pociťoval před zápasem nervozitu, té se mu podařilo zbavit trénováním a tím, že už ví, co ho čeká. Jak sám přiznal, více zranění se odehraje při přípravě než při samotném zápase. „Dělám to, co mám nejraději. Sportuji, nemusím chodit někam do práce, mám vlastní řád a svobodu. Nejvíce oceňuji tu disciplínu, kterou člověk získá,“ svěřil se MMA fighter.

Jan Malach.Zdroj: Archiv Jana Malacha

Mimo zápasení se věnuje stand-up komedii a moderování různých akcí. „Na první pohled to nejde dohromady, ve finále to k sobě pasuje. Obě aktivity zahrnují šoumenství, i na zápase se musíte umět prodat,“ popsal své další činnosti Malach. 

Jan Malach.Zdroj: Archiv Jana Malacha