Předchozí
1 z 5
Další

Kadeřnictví Valhalla.Kadeřnictví Valhalla.Zdroj: Pavla Hnyková Haidlová
Před pěti lety si poblíž libereckého sídliště na Františkově otevřela vlastní kadeřnictví, postupně získala nové zákazníky a do dvou let již měla dobře zavedenou firmu se stálou klientelou. Do hry ale nečekaně vstoupila pandemie a s ní omezení podnikání ve službách, které mělo trvat doslova pár týdnů, ale nakonec se protáhlo na více než rok.

Kadeřnictví Valhalla.Kadeřnictví Valhalla.Zdroj: Pavla Hnyková Haidlová

„Jsem tvůrčí typ, moje práce mě neskutečně baví, takže nesu velmi těžce, že nemohu pracovat,“ prozrazuje paní Jana, „navíc se bojím, že část svých klientů ztratím. Velký podíl tvoří muži, které v době pandemie začaly stříhat jejich manželky nebo přítelkyně, ženy si z nouze začaly doma samy barvit vlasy, mnoho lidí se také dostalo do finančních potíží a první věcí, kterou z rozpočtu většinou vypustíte, jsou služby a kultura,“ dodává smutně.

Kadeřnictví Valhalla.Kadeřnictví Valhalla.Zdroj: Pavla Hnyková Haidlová

„Když nemůžu dělat svoji profesi, nemyslete, že sedím doma se založenýma rukama. Věnuji se pro změnu aktivitám, které jsem dlouho odkládala. Pletu košíky z papíru, pro svou čtyřletou dcerku jsem vyrobila patrový domeček pro panenky, teď mě hodně zajímají bylinky, ze kterých vytvářím různé tinktury, mastičky, mýdla nebo přísady do koupele a taky jsem se rozhodla vydat vlastní knihu,“ usmívá se Jana Kmochová. Je totiž mimo jiné také vášnivou čtenářkou a před pár lety napsala svůj první román.

Kniha Dovolená s láskou.Kniha Dovolená s láskou.Zdroj: Jana Kmochová

„Kdysi jsem měla velmi živý sen s příběhem, který mě zaujal. Při první příležitosti jsem si tedy sedla k počítači a začala ho přepisovat. Ruce mi doslova samy běhaly po klávesnici, až jsem se divila, jak to šlo hladce,“ vzpomíná Kmochová. Hotovou knihu dala přečíst rodině a známým, a protože na ni měla pozitivní ohlasy, rozhodla se, že ji vydá. Jde o romanticky laděný příběh jednoho manželství, kde více než spolu žijí partneři vedle sebe, ale pak se objeví ten pravý a vše se rázem otočí vzhůru nohama. Knihu pod názvem „Dovolená s láskou“ si právě teď můžete objednat prostřednictvím internetu.

Kadeřnictví Valhalla.Kadeřnictví Valhalla.Zdroj: Pavla Hnyková Haidlová

„Z vydání své první knihy mám obrovskou radost a rozhodně nelituji, že jsem do toho šla. Obdržela jsem už první pozitivní recenze a také první honoráře. Psaní mě vždycky bavilo a už teď mám v hlavě další námět na nový román. Bude zase spíš pro ženy. V kadeřnictví vyslechnete tolik životních příběhů, které vás v mnohém inspirují nebo poučí a já mám navíc velkou fantazii,“ dodává nadějná spisovatelka s tím, že se ale zároveň také velmi těší do práce a na své zákazníky.