Předchozí
1 z 6
Další

Josef Oplt z Doks.Josef Oplt z Doks.Zdroj: se souhlasem Josefa Oplta

Jak teď napsali jeho přátelé v gratulaci k výročí tak dlouhé služby, od roku 1992 zažil hned několik starostů, služebních aut, ale také kolegů a kolegyň. „Je vášnivým motorkářem, fanouškem rockové muziky, tátou a především jedním z mnoha občanů našeho města, jedním z nás. Jen mu už 29 let není jedno, jak se nám tu žije a stará se o bezpečnost a veřejný pořádek,“ napsali na sociální síti. „A to od napomínání neposlušné mládeže po vytahování zfetovaných řidičů, členů loupežných gangů, z ukradených aut.“

Josef Oplt z Doks.Josef Oplt z Doks.Zdroj: se souhlasem Josefa Oplta

On sám si netroufá přesně popsat, co ho na náročné práci baví. „Mám jen dobrý pocit, že je společensky přínosná, že jsem mohl někomu pomoci, poradit, vyřešit nepříjemné situace, odhalit pachatele černých skládek, zachránit nějaké zvíře a podobně. Bylo by toho moc,“ zmiňuje. Jak připouští, ve službě městu to nebylo vždy lehké: „…Ale mám to tady rád a hodnoty mám jasně dané.“ Kromě nepříjemných věcí za ta léta ovšem zažil i plno úsměvných situací, kdy nebylo výjimkou, aby proti vám stálo o půlnoci v Sokolské ulici stádo zeber nebo na vás v Máchově ulici koukal velbloud, který utekl z výběhu cirkusu.

Josef Oplt z Doks.Josef Oplt z Doks.Zdroj: se souhlasem Josefa Oplta

I když se Josef Oplt v Doksech nenarodil, považuje se za Doksáka každým coulem. Jeho rodiče se sem přistěhovali v roce 1971, když mu byl jeden rok. „Je to jedna z mnohých věcí, za kterou jsem jim v životě vděčný, protože najít jedno z nejkrásnějších míst na světě se na „první dobrou“ asi jen tak někomu nepovede,“ komentuje patriot svůj příchod do Doks.

Josef Oplt z Doks.Josef Oplt z Doks.Zdroj: se souhlasem Josefa Oplta

Věcem veřejným se rozhodně nevyhýbá ani v soukromém životě, v roce 2018 byl zvolen do městského zastupitelstva. V rámci něj se zaměřil především na oblast veřejného pořádku, bezpečnosti, dopravního režimu a dopravní infrastruktury města. Zajímá ho i oblast cestovního ruchu. Podle něj se v minulosti vytratila rodinná rekreace, která se naštěstí pomalu začíná vracet na břehy Máchova jezera. Oplt soudí, že je to dáno i tím, jak lokalita začíná vzkvétat díky dotačním titulům a rozvojovým projektům. „Město již dokáže nabídnout i jiné aktivity mimo rekreace u vody a  infrastruktura dokáže nabídnout více služeb.“ tvrdí zastupitel.

Josef Oplt z Doks.Josef Oplt z Doks.Zdroj: se souhlasem Josefa Oplta

Jak sám Josef Oplt léta říká, rád se kochá krajinou kolem svého domova - Máchova kraje. S rodinou, fotoaparátem, ale především ze sedla motorky. Ta pro něj znamená svobodu: „Je to pro mě prostě ten ventilek na starosti, nálady a pocity, kdy jízda na motorce opravdu dokáže vyprodukovat jen pozitivní věci a  dobít baterky a  věř mi, funguje to. Na mašině jedeš, nediskutuješ (to nejde), přemýšlíš, zastavíš a jsi jak znovuzrozený,“ popisuje Oplt svůj vztah k motocyklu. „Takže na mě funguje, že z fáze vlka ze mě udělá motorka beránka.“

Josef Oplt z Doks.Josef Oplt z Doks.Zdroj: se souhlasem Josefa Oplta

Je součástí dokského motorkářského spolku Kocheři, s kterými do pandemie pořádal charitativní setkání „Motobraní“, jejichž výsledkem byla kromě dobré zábavy konkrétní pomoc dětem, kteří ji potřebovaly. Podle něj je podstatné, že se dala dohromady parta úžasných lidí, kteří z toho všeho kochání dokáží vymyslet i projekty, které dokážou pomáhat potřebným lidem.