Předchozí
1 z 5
Další

Neopakovatelný, přímočarý a milý Brazilec s evropskými kořeny Ricardo Hoineff má příběhů na rozdávání. Prosadil se ve scénografii, v televizních studiích, ale opravdu šťastný se stal, až když úplnou náhodou navštívil sklárnu v Lindavě.

Ricardo Hoineff.Zdroj: Deník / Petr Pokorný

Po gymnáziu studoval Školu výtvarných umění, vizuální komunikaci, produktový design a scénografii. V 90. letech studoval scénografii na DAMU v Praze. Od roku 1993 byl prvním latinskoamerickým dýdžejem v Česku, DJ Tucano. Pracoval pro divadla v Opavě, Liberci, Praze, Plzni a Karlových Varech. Mnoho let působí v televizních studiích.

Ricardo Hoineff.Zdroj: Deník / Petr Pokorný

Na TV Nova například vymyslel znělku pro Občanské judo, Kampaň „Roztančené léto“, spoty na Vražedné léto, Vysmáté léto nebo design Volejte řediteli. V České televizi vytvořil přes 160 projektů od Redesign ČT v roce 2007 po znělky StarDance, dekorace Sama doma a Máte slovo.

Ricardo Hoineff.Zdroj: Deník / Petr Pokorný

V letech 2010–2013 absolvoval Vyšší odbornou školu sklářskou v Novém Boru. Zapojil se do pořádání vyhlášených brazilských karnevalů v Novém Boru. Na tu dobu vzpomíná následovně: „Kvůli česko-brazilským dnům jsem do Boru začal jezdit na workshopy, které byly ve sklářské škole. Dělali si tam ze mě legraci, že pro mě vytvoří nějaký kurz. A pak přišel rok 2010, zlomový rok, nejen proto, že můj otec zemřel. Také jsem myslel, že už TV nemám, co dát,“ svěřil se.

Ricardo Hoineff.Zdroj: Deník / Petr Pokorný

„Cítil jsem se zle. Chtěl jsem dokončit odložené plány. A první věc, co mě napadla, bylo sklo. Vypravil jsem se do Boru na ten slibovaný kurz, ale ten skončil až po třech letech. Bydlel jsem na intru, prožil tři úžasné roky života. Ač stálo dost úsilí učit se v češtině chemii a technologii skla. Zvládl jsem to a byl jsem na výsledky pyšný. Atmosféra ve škole byla fantastická. Pro mě to byl neuvěřitelný návrat. Sklo mě změnilo.“

Ricardo Hoineff.Zdroj: Deník / Petr Pokorný