Módní návrhářka Naďa Moravcová a plesová sezona:

Zdroj: Youtube

Přehlídky Nadi Moravcové v teplickém divadle už se staly tradicí a výtěžek z nich vždy pomáhá dětem, které se potýkají se zdravotními problémy. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Společenským večerem provázel moderátor Petr Vágner a o hudební doprovod přehlídky se postarala kapela Botox se zpěváky Janem Kopečným a Petrem Ryšavým. Společenskou kolekci, která měla pět částí, předvedly modelky Radka Rosická, Andrea Kloboučková, Iveta Lutovská, Lucie Křížková, Klára Kováčová, Kateřina Wohlmann Votavová, Veronika Chmelířová a další přední české modelky. Hostem večera byla zpěvačka Kamila Nývltová.

Francouzský šarm

Inspiraci pro krátké společenské šaty, kterými byla zahájena módní přehlídka, našla návrhářka ve francouzské eleganci a šarmu. „Chtěla jsem letos začít netradičně, ve stylu francouzské hudby. Odpovídají tomu i doplňky k šatům, zdobené čelenky, kloboučky, rukavičky a šperky, které dotvářejí celkový dojem modelům,“ uvedla Naďa Moravcová k první části své kolekce.

Naďa Moravcová se módě věnuje od svých 18 let.
K večeři mívala suché rohlíky, teď tvoří Naďa Moravcová šaty snů

Dámskou módu navrhuje Naďa Moravcová od svých osmnácti let. Říká, že nejvíc ji při tvorbě inspiruje látka. Když se podle ní spojí kvalitní látka, perfektní střih a originalita, může vzniknout model, ve kterém se jeho majitelka bude cítit příjemně a připadat si jako princezna. Navíc má jistotu, že nikdy nejsou žádné dva modely stejné.

Třpyt a řasení

„Velkou inspirací pro mě byly nové materiály, které mají opravdu vysoký třpyt a na mole je rozhodně nepřehlédnete. Tyto efekty mám osobně moc ráda,“ svěřila se Naďa Moravcová k další části své kolekce, která byla na efekt velmi výrazná. Pokud budete chtít být ve společnosti nepřehlédnutelné a zaujmout, potom je to tip právě pro vás.

Naďa Moravcová a její kolekce na Czech fashion week 2023:

Návrhářka dává ve své kolekci velký důraz i na řasení šatů, které dělá ve třpytivém materiálu opravdu krásné efekty.

Crop top i overaly

Tuto sezonu se ponesou společenské šaty i v duchu velkých sukní a krátkých crop topů. „Zajímavým novým prvkem v módním trhu jsou vyvýšená ramena ať už řasením rukávů nebo výztuhou či vycpávkami,“ přidala další z tipů, čím nově obohatit šatník, návrhářka.


Nahrává se anketa ...

Naďa Moravcová ve své kolekci nezapomněla ani na dámy, které do společnosti chodí nerady v šatech či sukních. Pro ty připravila řadu elegantních kalhot a overalů z velmi zajímavých látek.

Krajky i 3D efekt

Delší část večera byla věnována šatům z materiálu, které jsou 3D. „Tyto materiály se těžko shánějí. Jsou opravdu výjimečné a zaujmou vás jejich barevné kombinace a 3D efekt,“ popsala Naďa Moravcová. Velmi honosně působily na modelkách i šaty z brokátu. Závěr přehlídky pak patřil róbám z luxusních krajek.

Pomoc pro Majdalenku a Péťu

Charitativní módní přehlídka pomůže finančně dvěma malým dětem, kterým bude rozdělen celý výtěžek ze vstupného a také z tomboly. Do té věnovala návrhářka jako jednu z cen šaty v hodnotě 10 tisíc korun.

Moderátor Petr Vágner se snažil rozpovídat malou Majdalenku, kterou přivezla její maminka.Moderátor Petr Vágner se snažil rozpovídat malou Majdalenku, kterou přivezla její maminka.Zdroj: Deník/Zdeněk Traxler

U malé Majdalenky byla zjištěna vzácná a bohužel nevyléčitelná nemoc spinální muskulárni atrofie II. typu. Jediné, co dívence pomáhá, jsou rehabilitace, které ale zdravotní pojišťovny nehradí. Majdalenka přijela i se svojí maminkou návštěvníky přehlídky pozdravit a poděkovat jim za podporu.

Druhé z dětí, kterým bude věnován celý výtěžek z přehlídky, je Péťa, který má nemoc motýlích křídel. Přehlídky se nemohl zúčastnit, protože byl právě hospitalizovaný v nemocnici. Všechny v sále proto pozdravil a poděkoval jim za pomoc alespoň na dálku prostřednictvím nahrávky.

Módní návrhářka Naďa Moravcová a maminka tří dětí navrhuje dámskou módu od svých osmnácti let. Zakládá si na kvalitě šití a látek i na dobrých vztazích se svými klientkami. Její modely na plesech i společenských akcích rozhodně nepřehlédnete a módními přehlídkami pomáhá hlavně hendikepovaným dětem a jejich rodinám. Její modely nosí například moderátorka Pavlína Wolfová, Radka Rosická a na koncerty bude oblékat i zpěvačky Kamilu Nývltovou nebo Leonu Geöngeösi.

Radku Rosickou oblékala Naďa Moravcová na Československý ples 2023: