VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory z regionu

10.2.2013

NÁZOR: S českolipskou nemocnicí počítáme, říká hejtman

REAKCE HEJTMANA MARTINA PŮTY K NEMOCNICI S POLIKLINIKOU V ČESKÉ LÍPĚ.

8.2.2013

Skepse je mezi lidmi v nemocnici obrovská, důvěra je chabá, říká primářka

Česká Lípa - Vrchovatá dávka skepse a malá naděje. Tak shrnula své pocity v názoru na dění kolem nemocnice v České Lípě primářka interního oddělení Mudr. Romana Kvasničková.

7.2.2013

NÁZOR Františka Chota Rozpor nemocnice: léčba pacientů versus zisk

V rámci vzrušených debat okolo NsP Česká Lípa, a.s. by možná bylo dobré se trochu pozastavit a vrátit na samý začátek, k jádru a podstatě věci.

6.2.2013

NÁZOR R. Žatecké: Nemocnice v České Lípě: křižovatka kutilů a šibalů

Zuzaně Kocumové, radní pro zdravotnictví Libereckého kraje, naskakuje prý v hlavě červený vykřičník při pohledu na vysoutěženou zakázku na zateplení českolipské nemocnice…

3.2.2013

Historie se opakuje, říká Karel Kapoun o situaci v českolipské nemocnici

NÁZOR - Nepřestanu s tím. S neustálým připomínáním, že českolipská nemocnice potřebuje, aby se na ni nezapomínalo. Slova nového hejtmana, sliby, snaha o otevřenost vzbudila naději.

3.2.2013

NÁZOR Petra Skokana: Rizika a hledání pravdy

Od nového vedení kraje jsem si sliboval a stále slibuji, že bude českolipskou nemocnici podporovat a získá finanční prostředky na její kompletní rekonstrukci.

3.2.2013

Otevřený dopis Jiřího Löffelmanna v reakci na názor Víta Vomáčky

Reakce na názor starosty Kravař Víta Vomáčky k odložení zateplení Nemocnice s poliklinikou v České Lípě.  

1.2.2013

REAKCE Tomáše Vlčka: Hraběcí rady z Kravařské rychty

Místostarosta České Lípy reaguje na názor Víta Vomáčky, starosty Kravař, na situaci kolem odložení zateplení českolipské nemocnice.

1.2.2013

NÁZOR Víta Vomáčky: A co „naši“ zastupitelé na kraji?

Tak se nám objevilo v Českolipském deníku první politické rozhodnutí, které učinila nová vláda Libereckého kraje. My, Českolipané, jej bereme a vnímáme velmi citlivě, neboť se jedná o záležitost, která se dotýká, dá se říci, každého občana Českolipska.

17.1.2013

NÁZOR Víta Vomáčky k volbám: Hurá do druhého kola!

Tak máme první kolo prvních prezidentských voleb za sebou. Vášně pomalu utichají, aby se s přiblížením druhého kola opět rozjitřily.

2.1.2013

NÁZOR R. Žatecké Rozpočet 2013: Kam směřuje město Česká Lípa?

V České Lípě žije necelých 38 tisíc obyvatel, za posledních pět let ubyla celá tři procenta, za deset let je tu o dva tisíce lidí méně. Ubývá ekonomicky aktivních, přibývá seniorů…

26.12.2012

NÁZOR Zdeňka Pokorného: Trochu více dobra

Vánoce nás mají smířit s míjejícím se rokem. Přesvědčit nás, že to všechno přece jen má cenu. I když se bojím, že ten bývalý kredit Vánoce ztratily.

19.12.2012

NÁZOR Zdeňka Pokorného: Veřejné či nucené práce

Ústavní soud rozhodl. Jeho předseda řekl: „Vykonávat veřejnou službu může způsobovat ponížení dotýkající se jejich vlastní důstojnosti."

13.12.2012

NÁZOR Víta Vomáčky: Českolipané... jen komparz?

Ostatní okresy, tj. Liberec, Jablonec a Semily, si do kraje navolily své zástupce, a to za podpory českolipských členů Zastupitelstva Libereckého kraje…

12.12.2012

Názor Pavla Petráčka: Skutečná fakta jsou snadno dohledatelná

Musím se ohradit proti nepravdám v tiskové zprávě hejtmana Martina Půty a náměstkyně pro zdravotnictví, tělovýchovu a sport Zuzany Kocumové ze 7.12.202, ve které se hovoří o českolipské nemocnici.

11.12.2012

Názor Stanislava Mackovíka: Transparentní netransparentnost

Předvolební kampaň hnutí Starostů pro Liberecký kraj (SLK) a Změny pro Liberecký kraj (ZLK) byla založena na slibech o transparentním projednávání a zveřejňování všeho, co je důležité.

11.12.2012

Názor K. Kapouna: Českolipská nemocnice? Existuje a má vizi!

Starost o zdraví a politika? Téma, které vždy zaujme, popustí uzdu fantazii i strachu. Bylo tomu tak u nás v posledních dnech.

10.12.2012

Všichni chceme kvalitní lékařskou péči o občany Českolipska

Českolipský deník zveřejňuje prohlášení hejtmana Libereckého kraje Martina Půty a náměstkyně pro resort zdravotnictví Zuzany Kocumové.

9.12.2012

Reakce R. Žatecké: Nemocnice není houska, aby se nabízela mezi řečí

Pokud Liberecký kraj neví, co bude s českolipskou nemocnicí, kterou má ve svém majetku, a hejtman Martin Půta obšlapuje kolem Českolipska a vypouští neoficiální povzdechy typu Nevíme co s ní, pak je to pro mne poplašná zpráva o síle tornáda.

19.11.2012

Mrvík: Hřiště na Špičáku je hurá akce za 20 milionů. Mistráky tam neuvidí

Reakce na rozhovor s místostarostou České Lípy Jiřím Kočandrlem o situaci kolem FK Arsenal uveřejněným pod názvem na „Platy hráčů nedáme".

16.11.2012

NÁZOR Zdeňka Pokorného: Sedmnáctý listopad - To lepší z nás

Žijeme příliš rychle. Utíkáme od problémů i minulosti. Dějiny dnes stojí na okraji, i když právě bez jejich pochopení nám unikají souvislosti a nakonec i smysl všeho.

8.11.2012

NÁZOR: Zastupitelé jsou jediní, kdo může pomoci fotbalu v Lípě

S velkým zájmem i velkými obavami sleduji polemiku mezi českolipskou radnicí a fotbalovým klubem Arsenal Česká Lípa, která zaplnila stránky novin. Jako většinou, jde o peníze.

4.11.2012

NÁZOR O sportu, Pepikovi Hnátkovi a společenské atmosféře...

Každý starosta menší obce, kam počítám i Kravaře, sleduje sportovní aktivity a dění ve své obci. A tak jako je složitá celá ekonomika současného státu a obcí, ani sportovním oddílům se tato atmosféra nedostatku peněz a nejistoty nemůže vyhnout.

25.10.2012

NÁZOR Zdeňka Pokorného: Všeobecný Alzheimer

Národe popadly tě běsy. Pliváš sám na sebe a zíváš a křičíš co chvíli. Nezachránili tě velcí proroci Gros, Bém, ani Klaus či Topolánek, Rath a zarputilý Paroubek.

18.10.2012

NÁZOR Zdeňka Pokorného Česká společnost dneška

Netušili jsme, jak česká demokracie je povrchní a nezralá. Sotva poodstoupila aféra terorismu pančovaných lihovin, je tu jiná z Chrastavy…

8.10.2012

NÁZOR Víta Vomáčky: Al Kajda, IRA a chrastavský terorista

Jako většina našich spoluobčanů, i já jsem pečlivě sledoval a sleduji kauzu, která se nedávno stala v nedaleké Chrastavě..

28.9.2012

NÁZOR Zdeňka Pokorného: Od sv. Václava je tak daleko

Hledání sama sebe bylo vždy obtížné a lidem se ani do toho nechtělo. Často šlo jen o přežití.

23.9.2012

NÁZOR Víta Vomáčky: A teď, babo raď, koho vlastně volit?

Tak jsme se i my, čtenáři Českolipského deníku dočkali. Byli jsme v úterý 18. září vyzváni redakcí, abychom psali, respektive diskutovali pod výzvou, jaký by měl být ideální hejtman.

6.9.2012

NÁZOR Zdeňka Pokorného: Vzdělání ztratilo proporce

Otvírají se školy. Přijdou žáčkové natěšení a druzí, protože musí. Učitelování je tvůrčí práce, neštěstím jsou ti jen do počtu.

30.8.2012

NÁZOR Zdeňka Pokorného: Víte, proč kvete vřes?

To minule jsem najednou zase po roce uviděl vřes. Je teď nejzelenější, protože se připravuje na svůj velký den. A vyhnal již praporečky, kterými zanedlouho bude po lese mávat.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT