VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory z regionu

18.2.2011

Policie, zastupitelé a soudy

Jablonecko - Poznámka Jana Sedláka

10.2.2011

Poznámka: Manipulace vzdělaných

Drží lékaři pacienty v šachu? Jsou jejich požadavky oprávněné? A – záleží dnes na tom vůbec ještě někomu? V situaci, která nyní po výzvě Děkujeme, odcházíme, panuje, už totiž nikdo takové otázky neřeší.

2.2.2011

Kapoun: Nepodařený zákon zaměstnanost nezlepší

Návrh zákona o Úřadu práce České republiky neřeší politiku zaměstnanosti. Je dokladem toho, jak snad dobrý úmysl se ve špatné může obrátit. A proto jsem ho při hlasování ve čtvrtek 27. ledna 2011 odmítl. Spolu s většinou senátorů.

1.2.2011

Boháč: ČSTV řeší zásadní problémy

Názor předsedy libereckého ČSTV Vladimíra Boháče k událostem okolo financování sportu

19.1.2011

Jeden byl označen za nebezpečný, ale spadl jiný

NÁZOR Miroslava Hudce - Je nutné zachovat zdravý rozum a nezačít bezhlavě kácet

7.1.2011

Názor: ABY NÁS PÁN BŮH

A my k tomu dodáme, jak říkali naši předkové: PŘI ZDRAVÉM ROZUMU ZACHOVATI RÁČIL.

30.12.2010

Zamyšlení: Koho se i novináři bojí? Doktorů...

Odchod lékařů kamsi za hranice všedních českých dnů mává všemi vrstvami společnosti. Každý z nás je totiž pacient, ti s větším štěstím jsou pacienti budoucí, smolaři onemocní v době, kdy budou doktoři nedostatkovým zbožím. A tak si je nechce nikdo naštvat, zástupce tisku nevyjímaje. I my jsme lidi…

28.12.2010

NÁZOR: Pokoj lidem

A dodávalo se: dobré vůle. Ale kolik takových lidí je? Je doba nevšímání si. Žádné aleluja. A tak se Vánoce proměnily.

16.12.2010

Lékařům dochází dech i trpělivost

Česká Lípa /NÁZOR/ - Vedení OS ČLK v České Lípě cítí jako povinnost zaujmout jednoznačné stanovisko ke kampani LOK-SČL „Děkujeme, odcházíme“.

3.12.2010

NÁZOR: Nemocnice žádá obce o peníze

Předseda představenstva a generální ředitel Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa Petr Chmátal žádá obce a města na Českolipsku o finanční dar.

1.12.2010

NÁZOR: Tak jsme zase chudší

Mistři pokáceli tmavý buk v parčíku u soudu. Kolik takových krasavců Česká Lípa má?

24.11.2010

NÁZOR: Dny zrady nejen v Senátu

Českolipsko - Senátor Karel Kapoun komentuje povolební vývoj

21.11.2010

Otevřený dopis pedagogům a studentům gymnázia v Č. Lípě

Zdněk Pokorný: Obracím se na Vás jako ten, který na Vaší škole působil 44 let a zažil na ní mnohé.

18.11.2010

NÁZOR: K ustavujícímu zastupitelstvu v České Lípě

Jednotliví členové koalice ČSSD, VV a Suverenity prohlašují, že na ustavujícím zasedání Zastupitelstva města Česká Lípa hlasovali výhradně pro kandidáty koalicí navržené.

17.11.2010

NÁZOR: Cinkat klíči prostě nestačí

Česká společnost brečí. Jen většina neví, nad čím vlastně. Naše divadélko přestalo většinu bavit dříve, než jsme se zmohli na pořádnou hru.

2.11.2010

NÁZOR: Nemocnice fungovala, miliony neprojedla

Nic nového. Milióny korun nazpátek požadovala dominantní zdravotní pojišťovna od českých nemocnic již před několika lety.

29.10.2010

NÁZOR: Česká Lípa jako když ji nemáme rádi

28. říjen byl dlouho významný symbol. Nejen nového státu, ale i všeobecného úsilí o jeho kvalitu. Lidé cítili, že právě sem do této země patří a také to většina prokázala v dlouhých kritických dobách.

13.10.2010

NÁZOR: Jít volit a být volen

Pokud voliči trochu vědí, mají volby význam. Jinak je to hra na slepou bábu. Má to být výsledek čtyřletého politického života v tom kterém místě. To se však fakticky neodehrává téměř nikde v naší republice.

23.9.2010

Poznámka: Mrtví a smutní muži s transparentem

Silné emoce, smutek, beznaděj. Ale i smích, obdiv a úžas ve mně vyvolalo nové představení Činoherního studia Třicet dva hodin mezi psem a vlkem. V pátek mělo v Ústí světovou premiéru. Bylo beznadějně vyprodáno.

22.9.2010

NÁZOR: Dejte nám. II. část

Dal jsem si několik dní pauzu od přečtení článku, který byl zveřejněn v Českolipském deníku dne 9. září 2010 s názvem „Dejte nám jiné byty, jinak zahájíme hladovku„ a mou úvahou, se kterou jdu na nelehký mediální trh s touto tématikou.

1.9.2010

Dobrý den, školo

Česká společnost není dobrá ani špatná. Spíše v mnoha ohledech taková nanicovatá. Po padesáti letech diktatur jsme uvěřili, že vše půjde ke svobodě a blahobytu samo, jakoby samozřejmě.

18.8.2010

NÁZOR: Sportareál byl drahý v pořízení a je drahý provozně

Rekonstrukce Sportareálu byla největší investicí města posledních roků. Přišlo to na 330 mil. Kč a splácet ho budeme až do roku 2023.

13.8.2010

V Brništi uhynulo sedm set krůt

Liberecký kraj - Zemědělcům v Libereckém kraji způsobila víkendová povodeň škody za zhruba 330 milionů korun.

21.7.2010

Zdeněk Pokrný: Důležité je vědět

Trochu nás mate ten úžasný technický pokrok. A na druhé straně tolik hlouposti všude nebo alespoň nevědomosti. Proč děláme stále a znova chyby? Některé neodpustitelné. Hraje v tom i naše všudypřítomná povýšenost.

13.7.2010

NÁZOR: Co uděláme s chátrou

Více než půl miliardy věnovali ti, kteří nás chtěli přesvědčit, že oni jsou výteční a spasí nás. Občas se objevila myšlenka, ale převládaly výkřiky a plivance. Nikde jsem se však nedozvěděl, co uděláme s chátrou.

8.7.2010

NÁZOR: Zaklínadlo územní plán

Jsou věci, které chápeme, jako by byly dány shůry a měly velkou sílu. Kolikrát jsem slyšel: „Není to v územním plánu.“ Či naopak. Tehdy schvalovala, ovšem naprosto formálně, územní plán vláda. A vypadalo to, že zboří celou Českou Lípu.

29.6.2010

Názor: Školy nejsou služby

Jistě je vhodné mnohým poděkovat. Za školní rok. Škola se zdá být samozřejmostí, stejně jako nářky kolem. Pořád se mluví o reformách, ale nikdo neví, kde začít a jak. Tak se improvizuje.

25.5.2010

Demokracie naruby

Deklarovali jsme, že máme demokracii a zapomněli, že to nestačí. Demokracie se nestala tvůrčím systémem nadaného lidu, ale pouhým schématem. Půjdete k volbám a dost.

6.5.2010

NÁZOR: Proč právě náměstí Osvobození

Zamyšlení Zdeňka Pokorného, bývalého starosty České Lípy

9.3.2010

Pokorný: Masaryk a Česká Lípa

Každé lidské společenství, tedy i lidé žijící vedle sebe v tom kterém městě, potřebovalo něco či někoho, který by je v jejich myslích i životě sbližoval.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT