VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory z regionu

9.3.2010

Pokorný: Masaryk a Česká Lípa

Každé lidské společenství, tedy i lidé žijící vedle sebe v tom kterém městě, potřebovalo něco či někoho, který by je v jejich myslích i životě sbližoval.

5.1.2010

Nový nebo jaký?

S novým rokem to rozhodně není jednoduché. Snad ještě ten s velkým písmenem. Ten odděluje den, kdy sundáváme starý kalendář a věšíme nový. Ale jak můžeme mluvit o novém roce, když lidé zůstali ti samí, bez ohledu na věk, stáří.

15.11.2009

Pokorný: Proč to byla diktatura

Česká Lípa - Někteří jednotlivci rádi argumentují, že vše bylo tehdy v ÚNORU bezvadně podle zákona. Mají pravdu v tom, že se podařilo vysíleného presidenta zahnat do známé slepé uličky, a tak Beneš podepsal Gottwaldův diktát.

27.10.2009

Pokorný: Devadesát jedna let

Česká Lípa - „Na praporu prapor“. Tak to tehdy začalo. Lidé věřili, že přichází cosi velkého a oni jsou toho svědky. Měli Masaryka a byla demokracie.

20.10.2009

Pokorný: Veřejné peníze

Česká Lípa - Tak nás to naučili. Bereš mzdu a z ní dáváš státu. Ať kupuješ cihly nebo mrkev, zase dáváš státu. Našetřil si na domeček. Protože ho máš, řekli, že i za to budeš platit. Platíš na každém kroku. Společnost musí mít řád a pravidla a peníze.

17.10.2009

Kapoun: Velezrada je velmi silné slovo

Česká Lípa - Je to velezrada nebo není? Zvednete ruku pro odvolání prezidenta Václava Klause? S takovými dotazy se na mě začali obracet novináři. I někteří zdejší spoluobčané.

13.10.2009

Valdman k semináři BOR 1945: Dál již nemám co napsat

Nový Bor - Když jsem inicioval seminář BOR 1945 bylo hlavním záměrem, o kterém jsem přesvědčil vedení města, zlepšit povědomí o popravě sudetských Němců, která se udála 2.června 1945 na novoborském náměstí.

18.8.2009

Jste zabalení nebo rozbalení?

Česká Lípa - Zamyšlení Zdeňka Pokorného, bývalého starosty České Lípy.

14.8.2009

Zmizení sochy Jana Nepomuckého

Nový Bor - Místní obyvatel Pavel Danys se zamýšlí nad aférou, která vzniká kolem sochy sv. Jana Nepomuckého.

12.8.2009

Čas dovolených

Česká Lípa - Vít Vomáčka reaguje na cestovatelské aktivity našich vrcholných politiků.

29.7.2009

Taky máte všechno pod kobercem?

Česká Lípa - O používání slovních klišé nám napsal bývalý starosta České Lípy Zdeněk Pokorný.

17.9.2008

Rozum do hrsti - teplo doma

Vážení českolipští zastupitelé, budete rozhodovat o prodeji teplárny. Důležitost tohoto kroku pocítí všichni obyvatelé Vašeho města, nejvíce však ti, kteří jsou nuceni /za teplo/ teplárně platit. Podívejte se, jak vypadal vývoj např. v Jablonci n.N.:

7.8.2008

Autobusové nádraží čeká v příštím roce rekonstrukce

Česká Lípa - Na rekonstrukci se stejně jako v případě vlakového nádraží bude podílet i město

27.2.2008

Nezbývá, než se pomodlit...

Česká Lípa - Ve sporu města s Vettem půjde o hodně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT