Navzdory epidemii koronaviru a pnutí ve společnosti kvůli otázce očkování mohou zájemci prostřednictvím charitativních akcí podpořit ty, kteří to opravdu potřebují.

Typickým příkladem je snaha českolipského spolku Souznění, který instaloval u Vodního hradu Lipý andělská křídla. U nich se mohou zájemci vyfotit, zároveň se stát pomyslným andělem a přispět libovolnou částkou na transparentní účet. Výtěžek pak poputuje na pomoc rodiny malé Amálky, která potřebuje intenzivní neurorehabilitace.

V České Lípě už podruhé vyrostla andělská křídla.
Staňte se pomyslným andělem. V České Lípě se objevila andělská křídla

To, že chuť pomáhat nevymizela, dokazuje také projekt Diakonie Českobratrské církve evangelické Krabice od bot. Ten míří na děti z chudších rodin, aby se mohly radovat z vánoční nadílky pod stromečkem. A sběrná místa hlásila velký zájem.

Letošní situace nám více než kdy jindy dává možnost znovuobjevit původní smysl Vánoc. Tím není bezhlavé nakupování často nepotřebných darů a přecpávání se u vánočních pohádek. Naopak to je čas k zamyšlení a rozdávání radosti tam, kde to je nejvíce potřeba. Poděkování patří organizátorům, kteří se rozhodli akce uspořádat a oslovit dárce. Díky jejich aktivitě máme šanci udělat dobrý skutek a myslet na ostatní.