Podle ověřovací studie se do „vany“ bazénu vejde až 323 osob. Celý areál by jich pak měl najednou pojmout 485. Denně by se tu mohlo vycachtat až 1292 lidí. Nicméně, hned po zveřejnění se ozvaly roztrpčené hlasy, že nastíněný bazén je k počtu obyvatel malý. Kritici dávají za vzor bazény a čísla z menších měst, i věří, že obyvatel Lípě začne přibývat, tedy potencionálních klientů koupaliště.

Nápad zaměřit se právě na Dubici se vracel na scénu jako bumerang, ale jeho provedení a koupání v této bývalé pískovně roky bránily toxické sinice, i požadavky Povodí. Město kdysi utrácelo za stavební pokusy, posudky, projekty. Vodu zkoušelo vyčistit. Neúspěšně. Je dobré, že teď postupuje s rozvahou.

Chvalme EU. Pomáhá víc než škodí

A shání prověřeného odborníka, který by samotnou stavbu připravil. Pravda, megavelký bazén se do určeného prostoru nevejde. Jak kvůli existenci záplavové zóny, tak aby zde zůstaly nynější atrakce jako je 3D bludiště, vodní hrátky, minigolf nebo oblíbený vodní vlek.

Každopádně je zbytečné panikařit. Lípa může postavit nejen bazén s tobogánem, skluzavkami, různými vodními prvky, ale také dětské brouzdaliště. Studií nabídnutých téměř tisíc metrů čtverečních bazénu je dost. Porovnání nesourodých dat, jako počty obyvatel měst a kapacit jejich koupališť, je k ničemu. Růst počtu občanů chiméra. Nereálné je, aby do nového bazénu skočily a naráz skotačily stovky rekreantů. Kromě toho se lidé vypraví za koupáním i jinam, jako to museli dělat dosud.