Lámanou češtinou i s podezřelou rychlostí vyznávají ženám city. Na důvěřivé trik dál zabírá. Grázlům zasílají i statisíce. Na pomoc ctiteli v nouzi si neváhají i půjčit, nebo krást. Je divné, že na starou lest s „americkým vojákem“ se dál chytají nové oběti.

Finta spočívá ve lži, že cizinec potřebuje zaplatit cestu, léčení nebo poplatek za doručení zlatých ingotů, (jež má za věrnou službu), a byla mnohokrát médii přetřásána. Přesto jí teď uvěřila vdaná žena z Českolipska.

Ilustrační foto
Šejdíři se vydávají za vojáky i krásky. Lidé z Libereckého kraje jim naletěli

Oklamal ji nepravý Američan, na misi v Afghánistánu. Dojímal smrtí ženy při havárii letadla, nebo doslova pohádkami, třeba jak míří na tajnou vojenskou operaci, z níž se vrací jako hrdina, co zachránil šejka, který ho z vděčnosti odměnil zlatem.

Naivní ženu žádal, aby toto zlato mohl zaslat na její adresu s tím, že si ho později vyzvedne. Zasněná žena svolila, dala mu adresu. Podvodník dál fantazíroval a brzy ji dopisování přišlo na 180 000 korun.

Harmony.
Crystalex v Novém Boru nabízí práci. Uplatní se dělníci i strojníci

Reálně neznámý „přítel“ chtěl peníze dál a dál, ty už neměla. Tlačil ji k půjčce v bance. Až tehdy prohlédla. Před ní už za shodnou ztrátu soudnosti zaplatily jiné ženy z regionu mnohem vyšší sumy. Nenaletět je přitom snadné.

Stačí okamžitě ignorovat podezřele fantasmagorické story a hlavně žádné peníze tak reálně anonymním lidem neposílat. Opačné úvahy a chování není jen nedozírná naivita, ale i další důkaz nevzdělanosti u nás. Takovým lidem není pomoci. Za hloupost se zkrátka platí.