Od letošního 22. února fungovalo největší očkovací centrum okresu v kulturním domě Crystal v České Lípě. V něm se ale město potřebuje pustit do oprav. A tak od minulého týdne už zájemci o očkování proti koronavirovému onemocnění musí do areálu českolipské nemocnice. Ta je v kopci a s parkováním to tam není žádný med. Využívání prostorného sálu kulturního domu s parkovištěm, parčíkem i zastávkami MHD určitě pomohlo v dané době k rozjetí plošného očkování v regionu. Nicméně nebylo udržitelné do nekonečna.

Nemocnice naštěstí dokázala rychle zvládnout přesun do svého areálu, kde pro něj upravila prostory bývalých garáží a „polní nemocnice“. Přestěhováním uspoří za pronájem a zlepší logistiku. Mnohem vyšší počet naočkovaných už je realitou.

Očkovací centrum v České Lípě se přestěhovalo z kulturního domu Crystal do areálu českolipské nemocnice.
Česká Lípa zvyšuje tempo očkování. Zvládne 800 dávek za den

Už první den ukázal, že tým je sehraný a práce mu tady jde stejně dobře jako v kulturním domě. Při otevření a v některých hodinách se sice před vstupem tvořil větší zástup čekajících, kterého se příchozí trochu zalekli, ale vyvolávání objednaných zájemců o vakcínu a vlastní očkování bylo a je rychlé a plynulé. Ostatně tuto skutečnost, i vstřícné jednání personálu potvrzují i odcházející.

Jelikož zde nemocnice plánuje toto zázemí -dnes očkovací centrum - ponechat natrvalo, jeho vylepšením by určitě byla instalace laviček či sedátek, na kterých by si senioři nebo lidé s hendikepem mohli odpočinout. Mohla by to být drobná investice, ale vstřícný signál k veřejnosti. I když nejpodstatnější samozřejmě je, aby nechyběly vakcíny.