Tyto fotografie s českolipským sídlištěm Špičák teď europoslankyně za KSČM Kateřina Konečná zveřejnila na svém facebookovém profilu. Využila je k propagandě. Dvěma větami, které k nim připsala vyvolala nebývalý poprask. Pod slova „Dostupné bydlení? Takhle se to dělá!“ lidé připsali přes 1100 komentářů.

Politička spustila lavinu, kde na její provokativní hlášku čtenáři reagovali zákonitě nejen k tématu bydlení. Vraceli se k vládě komunistů, k 50. létům, spílali jeden druhému. Faktem je, že dostupné bydlení je a bude - hlavně pro mladé - nepříjemný životní problém.

Diskutovaný příspěvek od Kateřiny Konečné

A náš stát by ho měl řešit. Ovšem příklad Špičáku je hloupý. Na bezohledné, maximálně zahuštěné mase vysokých paneláků, postavené v 80. letech bez infrastruktury, nebylo a není zhola nic pozitivního.

Poslankyní vyzdvihované dílo jejích předchůdců patří k řadě nejhorších a nedomyšlených projektů socialismu, mocipány protlačené kvůli nevýhodné těžbě uranu pro Sovětský svaz. Zvrácený urbanismus nenávratně rozbil maloměstské kouzlo České Lípy, možnost obnovit kořeny. Městu na Ploučnici způsobil neřešitelné sociální, i komunikační problémy. Rozhodně žádný vzor!