Tuto jednotu prezentovali už návrhem na hlasování aklamací na počátku jednání (návrh nebyl zastupiteli přijat a hlasování o něm odstartovalo sérii dále již dobře známých volebních výsledků 11:14). Nové vedení radnice bylo tedy zvoleno 100% podporou KSČM.

Jakékoli domněnky, že nové vedení získalo podporu i od některých členů z našich řad, odmítáme a osobně se dotýkají cti každého jednotlivce! Ačkoli hlasování byla tajná, dobrovolně jsme hlasovali veřejně a máme jistotu, že naše hlasy byly vždy odevzdány dle koaliční dohody.

Vedení města ve složení ODS, SLK, TOP09 a SZ žádnou změnu městu Česká Lípa nepřinese, přitom právě změnu podpořili voliči svými hlasy a deklarovaly ji také některé kandidující subjekty. Předvolební klasifikační pětka TOP09 radnici za její práci se nyní jeví jako směšná slovní hrátka…

Chápeme rozladění našich voličů, a máme stejně tak obavy z dalšího vývoje města (zadlužování, rozprodávání majetků, neprůhledné zakázky, nezájem o problémy občanů, nedůslednost, mizerná komunikace apod.).

Nové vedení města podporované komunisty (poměry hlasů 11:14) nám nedává velké pole působnosti pro dosažení jakékoli změny směrem k otevřenosti, důslednosti a veřejné službě vysoké kvality. Přesto se o to budeme snažit.

Mgr. Romana Žatecká