VYBRAT REGION
Zavřít mapu

NÁZORY na odvolání představenstva NsP v České Lípě

K aktuální situaci v českolipské nemocnici se vyjadřují senátor za Českolipsko Karel Kapoun a zastupitelka Libereckého kraje za ČSSD Romana Žatecká.

2.5.2013 2
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Odsuzuji komplot v českolipské nemocnici

Odsuzuji současný komplot čtyř členů dozorčí rady Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa. Byl spojený s nedůstojnou personální likvidací ředitele MUDr. Chmátala a jeho kolegů, kteří se provinili jen tím, že se řízení nemocnice ujali v době, kdy krajskou vládu vedla ČSSD.

Karel Kapoun.Citlivější způsob, profesionálnější přístup, například odvolání ředitele NsP až po řádném výběru nového a postupné předání funkce nově jmenovaným zástupcům by nemusel mít tak destabilizující následky. Přitom by bylo také plně zachováno právo nového vedení Libereckého kraje prosadit si jiný názor na řízení nemocnice.

Ještě letos v lednu jsem psal, jak se v českolipské nemocnici neustále opakuje smutná historie, pravidelný kolotoč vyhazování ředitelů, diskreditací, rozkládání řídících struktur a procesů, frustrace zaměstnanců. A následující klikatá cesta k stabilizaci, k vizím. Ve stejném duchu vyjádřili své obavy před hejtmanem i někteří z odvážnějších zaměstnanců na veřejném shromáždění…

Moje i jejich prognóza se právě splnila. A rozhodně z toho nemám škodolibou radost. Je mně do pláče. Nechci proto už nic předpovídat, ale cítím, že se brzkou realitou stane rozpad lékařských týmů, zastavení spousty rozpracovaných projektů,… a dojde k naplnění všech těch fám, co za léta všichni slyšíme a týkaly se naší nemocnice.

Netřeba rozebírat, že důsledky této konkrétní a tak nechutné práce regionálních politiků i nedoceněných outsiderů odnesou nejen zaměstnanci, ale obyvatelé celého Českolipska. Zasvěcení vědí, že na tuto destabilizaci doplatí i krajská nemocnice v Liberci.

Domnívám se, že zástěrkou k uklidnění rozruchu, a na přechodnou dobu, mají být jména primářů tří oddělení, odborníka na ortopedii, neurologii a ARO, kteří možná jednali z úplně jiných pohnutek, nebo nedohlédli důsledků svého kývnutí. Žádné fráze a zástupné argumenty ve vyjádřeních narychlo dosazených funkcionářů na pádu nemocnice v České Lípě„do temnot" už nejspíš nic nezmění.

Nejen já, jsem si absolutně jistý, že odvolaný MUDr. Chmátal sice nemusel „sednout každému", ale dělal svou práci pro českolipskou nemocnici zcela poctivě, se zkušeností, znalostí a s vervou, i s jednoznačnými, pozitivními výsledky. Přes obrovskou spoustu až neřešitelných komplikací a nepřízeň doby.

Ing. Karel Kapoun, senátor za Českolipsko, část Liberecka a Mělnicka, (člen dozorčí rady NsP Česká Lípa 2009 - 2012)

Všechno je špatně. Neprozradíme co

Romana Žatecká (ČSSD)Jediným hmatatelným výsledkem nové krajské vlády v resortu zdravotnictví po půl roce vládnutí je personální zemětřesení v NsP v České Lípě. Dozorčí rada nemocnice (jmenovaná Radou Libereckého kraje v prosinci 2012) zahájila čistky. Čtyři ze šesti jejích členů zvedli ruku pro odvolání 4 ze 6 členů představenstva, protože: „…ve stávajícím složení představenstvo nefunguje tak, aby nemocnice s tak velkou spádovostí lépe plnila své povinnosti a závazky. Jediným racionálním řešením je odvolání čtyř členů představenstva a to včetně generálního ředitele MUDr. Petra Chmátala a technického a provozního ředitele JUDr. Stanislava Cenka, kteří jsou za současný stav nejvíce zodpovědní. Například za uzavření nevýhodné smlouvy s dodavatelem veřejné zakázky na zateplení nemocnice, kterou se nyní intenzivně zabývá dozorčí rada a řešila ji i mimořádná valná hromada NsP," (cituji z tiskové zprávy Libereckého kraje).

Kdo v něm našel konkrétní důvody pro tak razantní krok, ať mi ho napíše já ho totiž nevidím. Protože „lépe plnit své povinnosti a závazky" lze vždy je třeba přesně říci, co nebylo splněno. Stejně tak dosud nikdo neřekl, v čem byla smlouva s dodavatelem veřejné zakázky na zateplení nevýhodná přesto je celá dojmologie o předražení důvodem k odvolání.

Z celé této šarády vyplývá jen jeden jediný závěr: politická čistka. Nebo občané Českolipska nestojí dozorčí radě za to, aby tak razantní a destabilizující krok řádně vysvětlila? Odvolání je přesně v duchu nového zdravotního ducha kraje: vše zpochybněno, nic konkrétního nedoloženo.

Stojí za to zopakovat si dění kolem NsP v České Lípě za uplynulý půlrok:

• „Nevíme, co s ní", povzdechl si v prosinci hejtman při cestě Českolipskem

• Následně letí Českolipskem informace o zájmu společnosti Agel o koupi či pronájem

• V lednu vznikla během pár dnů zpráva konstatující, že zakázka na zateplení je předražená. Neříká (a dosud neřekla, ačkoli jsem se na to na únorovém zastupitelstvu kraje veřejně ptala) v čem a o kolik konkrétně.

• V prosinci byla jmenována nová dozorčí rada, která se situací začala zabývat.

• Rekonstrukce a zateplení, které měly začít na jaře, nezačaly a o termínu zahájení se stále jen spekuluje.

• Kraj mění strategii financování a alokoval ve svém rozpočtu 50 milionů korun na rekonstrukci nemocnice. To je zatím jediný důvěryhodný krok.

• Podivuhodná neshoda dozorčí rady a představenstva v tom, zda pokračovat/nepokračovat v realizaci zakázky. Zakázky, která má již vybraného zhotovitele, který by se s největší pravděpodobností právní cestou bránil.

• Dozorčí rada 4 hlasy ze 6 odvolala MUDr. Chmátala, JUDr. Cenka, D. Šperlíkovou a L. Cachovou.

Poslední půlrok je přehlídkou politických her my pacienti na Českolipsku (a je nás 110 tisíc) ale potřebujeme funkční nemocnici, kde nebude pacientům táhnout na záda a voda kapat ze stropu. Nemohu se už od prosince loňského roku zbavit dojmu, že kolem českolipské nemocnice se obtáčejí něčí osobní zájmy.

Přeji představenstvu nemocnice v novém složení, aby lépe politicky vyhovovalo a my, pacienti na Českolipsku, se konečně dočkali rekonstrukce a kvalitní péče.

Mgr. Romana Žatecká, zastupitelka Libereckého kraje za ČSSD

Autor: Redakce

2.5.2013 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Řemeslné práce - Řemeslné práce Sklenář, malíř skla 13 500 Kč

Malíři skla a keramiky Podklady, malíř/ka skla. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: B. Egermanna 11, Nový Bor., Praxe v malování skla., První kontakt na tel: +420777204991, +420777220666 nebo e-mailu: balvinglass@seznam.cz, kontaktní osoba: Balvín Jindřich., Vhodné i pro cizince!. Pracoviště: Balvínglass, s.r.o. - 003, B. Egermanna, č.p. 11, 473 01 Nový Bor. Informace: Jindřich Balvín, +420 777 204 991,777 220 666.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Lékař 26 000 Kč

Ostatní lékaři specialisté Lékař/ka na oddělení léčebny dlouhodobě nemocných. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme vysokoškolské vzdělání dle zákona č. 95/2004 Sb., specializovaná způsobilost a praxe výhodou, morální a občasnskou bezúhonnost, příjemné vystupování a zájem o obor. , Mzdové podmínky budou dohodnuty při osobním setkání. , Nástup možný ihned nebo dle dohody. , Nabízíme:, - zázemí stabilní společnosti, - zajímavou práci v moderním pracovním prostředí s možností seberealizace, - možnost profesního růstu, - významná podpora vzdělávání , - závodní stravování, - zaměstnanecké akce, - příspěvek na penzijní připojištění, - výhodný zaměstnanecký tarif od O2, - 5 týdnů dovolené, - slevová karta do lékárny a Centra zdraví, - odměny při pracovním výročí, Vhodné i pro absolventy, OZP a cizince!, První kontakt emailem!. Pracoviště: Nemocnice s poliklinikou česká lípa, a.s., Purkyňova, č.p. 1849, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Pavlína Simmerová, +420 487 954 035.

Státní a veřejná správa - Státní a veřejná správa Úředník veřejné správy 23 720 Kč

Referenti a vrchní referenti Vězeňské služby ČR Příslušník Vězeňské služby ČR. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 23720 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Požadujeme: střední vzdělání nebo střední vzdělání s maturitní zkouškou, bezúhonnost, zdravotní, osobnostní a fyzickou způsobilost k výkonu služby, svéprávnost, občanství ČR. , Nabízíme: Nástupní služební příjem 23 720 Kč, náborový příspěvek až 100 000 Kč, 30 dnů dovolené v kalendářním roce, ubytování na ubytovně v místě pracoviště, možnost získání městského nájemního bytu v Mimoni a okolí, příspěvek na stravování, využití posilovny, sauny, využití zotavoven VS ČR k rekreaci, odměny při životním a pracovním výročí, lékařská péče, příspěvek 8 000 Kč na kulturní a sportovní vyžití, možnost čerpání bezúročných půjček z FKSP., První kontakt osobně na adrese Věznice Stráž pod Ralskem, Máchova 260, Stráž p. R., v pracovních dnech od 6,30 hod do 15,00 hod, emailem nebo telefonicky v pracovních dnech od 6,30 hod do 15,00 hod. Pracoviště: Vězeňská služba české republiky - věznice stráž pod ralskem, Máchova, č.p. 260, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Věra Košťálová, +420 487 878 213vdoběod6:30-15:00.

Výroba - Výroba Elektrotechnici a technici energetici 30 000 Kč

Ostatní elektrotechnici a technici energetici Specialista/tka ASŘ. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: , -odpovídající bakalářské nebo magisterské vzdělání se zaměřením ASŘ, -Znalost programování PLC Siemens Simatic S7 - TIA PORTAL, Schneider výhodou , -Znalost SCADA/HMI vizualizace Siemens - WinCC, -Znalost průmyslové komunikace (Profibus, Modbus, Profinet, atd.), -Schopnost komunikovat na technické úrovni anglicky (ruský jazyk výhodou), -Schopnost spolupracovat s projektovým týmem a zákazníkem, -Flexibilitu často cestovat do zahraničí na zprovoznění technologií, Hlavní zodpovědnosti: , -Návrh, specifikace, tvorba dokumentace dle požadavků, -Vytváření funkčního popisu technologie a SW aplikace, -Tvorba samotného SW, -Návaznost na HW, -Provádění FAT, -Zprovoznění u koncového zákazníka (SAT), -Aktivní spolupráce v projektovém týmu, -Sledování současných trendů a přenos do projektů, Nabízíme:, -Zázemí rychle se rozvíjející české společnosti s vlastními výrobky a unikátním "know-how", -Zajímavou práci v perspektivním oboru s možností dalšího profesního rozvoje, -Příjemné moderní pracovní prostředí, -Příspěvek na firemní stravování, týden dovolené navíc, cafeterii Edenred, příspěvky na penzijní připojištění, telefon k soukromým účelům, odměny k pracovním a životním jubileím., Nástup: ihned, Nabízená mzda: 30 000Kč - 40 000 Kč., Vhodné i pro cizince!. Pracoviště: Mega, a. s. 001, Pod Vinicí, č.p. 87, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Karolína Nosková, +420 487 888 155.


Ilustrační foto.

Kam za sportem: Divizionáři hrají v sobotu

Ilustrační foto.

Liberecký kraj ošetří další tři aleje

Českolipské muzeum bude lépe přístupné vozíčkářům

Českolipsko – Celkem čtyři projekty na obnovu a modernizaci budov Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě podpoří více než třemi miliony korun Liberecký kraj. 

Na biatlon raději autobusem. Břízky čekají uzavírky kvůli sportovní akci roku

Liberecký kraj – Desítky policistů, uzavřená silnice, parkoviště dál od areálu. V sobotu se v jabloneckém sportovním areálu Břízky uskuteční ostře sledované exhibiční mistrovství České republiky v biatlonu. Fanoušci i místní se musejí připravit na dopravní komplikace.

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Českolipsko - Velikonoce klepou na dveře. Na vodním hradě proběhne jarmark, na velikonoční dílny můžete vyrazit do Brniště, Stráže nebo Kamenického Šenova.

Fotbalový kolotoč se roztáčí. Okresní soutěže zahajují odvetnou část

Českolipsko - Dlouhá zimní přestávka v krajských a okresních fotbalových soutěžích končí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT