Všichni patřili k posádce osobního automobilu, který v neděli po 18:15 hodin narazil do stromu. Jako první na místě byli za tři minuty profesionální hasiči z blízké nové stanice v Doksech. Hasiči museli k uvolnění pasažérů použít hydraulické vyprošťovací zařízení. Vůz sjel ze silnice za dosud nezjištěných důvodů.

„Dechová zkouška u řidiče byla negativní. Okolnosti a příčiny této dopravní vyšetřují policisté z dopravního inspektorátu v České Lípě,“ uvedl krajský policejní mluvčí Vojtěch Robovský. Provoz na silnici byl ve 20 hodin již obnoven.

„Tři lidé měli středně těžká zranění, byli ale při vědomí. Jednoho z nich přepravil vrtulník na traumacentrum v Ústí nad Labem a dva převezly pozemní posádky na traumacentrum liberecké nemocnice,“ sdělil Michael Georgiev, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.

Zbývající dva pacienti utrpěli jen lehká zranění a záchranka je k ošetření dopravila do nemocnice v České Lípě. „U nehody zasahovali i naši kolegové ze Středočeského a Ústeckého kraje,“ doplnil Georgiev.