K nehodě došlo v pátek kolem sedmé hodiny ranní na nechráněném železničním přejezdu v Mimoni. Sedmapadesátiletý řidič byl s poraněním hlavy a páteře převezen do nemocnice.

„K nehodě došlo na železniční vlečce, když řidič Opelu Corsa pravděpodobně přehlédl přijíždějící posunovacílokomotivu,“ řekla českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková a doplnila, že policisté okolnosti nehody vyšetřují.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z České Lípy, Jablonného v Podještědí, SDH Mimoň a hasiči ze Správy železniční dopravní cesty.
„Ještě před jejich příjezdem došlo k vyproštění zraněného řidiče, který byl převezen do nemocnice. Hasiči se tak postarali o odklizení zničeného vozidla,“ řekla mluvčí HZS Libereckého kraje Iva Michalíčková.

Podle Milana Drápala z Drážní inspekce odhadli vyšetřovatelé škodu na 35 tisíc korun. „Třicet tisíc je výše škody na vozidle a zbylých pět tisíc na lokomotivě,“ upřesnil Milan Drápal s tím, že provoz na trati nebyl přerušen., protože k nehodě došlo mimo hlavní trasu.