"Díky tomu, že je tento úsek silnice v Novém Boru monitorovaný městským kamerovým systémem, podařilo se nám brzy majitele vozidla vypátrat. Ten se k účasti na nehodě přiznal," řekla tisková mluvčí policie Ivana Baláková. Na otázku policistů, proč sraženému chodci neposkytl žádnou pomoc řidič odpověděl, že se mu po obhlédnutí situace zdálo, že bude muž v pořádku. Jeho zdravotní stav přitom vyhodnotil jen pouhým pohledem ze svého vozidla a ani ho neznepokojovalo, že chodec po střetu leží na silnici.

"Zjistili jsme, že řidič, který chodce srazil, nemá platné řidičské oprávnění, o které přišel v souvislosti s tím, že mu Městský úřad v Novém Boru od listopadu loňského roku do letošního září zakázal řídit motorová vozidla. I když tento trest už vypršel, o obnovení řidičského oprávnění si nepožádal, tudíž za volantem neměl včera co dělat," dodala Baláková.

Policisté řidiče zhruba hodinu po nehodě podrobili dechové zkoušce, která ukázala, že má v sobě 0,58 promile alkoholu. To omluvil tím, že alkohol konzumoval až po nehodě. Policisté ho proto vyzvali k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, které ukáže, kdy alkohol skutečně požil.

Stavba okružní křižovatky v Zahrádkách jde do finále. Řidiči už místem projedou bez omezení.
Semafory v Zahrádkách jsou pryč. Okružní křižovatku dokončí za plného provozu

Sedmdesátiletému chodci přivolali sanitu svědci události, kteří mu také poskytli první laickou pomoc. Podle předběžných informací měl utrpět lehčí zranění a do českolipské nemocnice na ošetření ho převezla zdravotnická záchranná služba.

"Řidič osobního vozidla Kia Ceed se dopustil minimálně dvou přestupků, a to ohrožení chodce na přechodu a ujetí od dopravní nehody. Pokud lékařské vyšetření prokáže, že byl v době střetu s chodcem pod vlivem alkoholu, přibyde mu k tomu přestupek další, " uzavřela Baláková. Dopravní policisté si v souvislosti s nehodou vyžádají lékařskou zprávu o zdravotním stavu chodce, aby mohli posoudit, zda se řidič nedopustil i přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti.