Nešťastnou událost, při které utrpěl zranění teprve sedmiletý chlapec, vyšetřují českolipští policisté. Jednalo se o karambol cyklisty s dítětem, ke kterému došlo 15. května krátce před 16. hodinou na sídlišti Špičák.

„Mladý cyklista se sluchátky na uších tu na horském kole sjížděl schodiště vedoucí od pošty k prodejnám ve směru od Brněnské ulice k ulici 28. října,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Mladík tu nejspíš trénoval své bikerské dovednosti a přitom si ani nevšiml, že svým kolem zavadil o sedmiletého chlapce, který následně upadl.

Českolipský deník.
KRÁTCE: Zlodějku chytli těsně po činu. Děti budou hledat v zámku medvědy

„Srazil ho zadní částí kola, a protože poslouchal hudbu, nejspíš nevěděl, co způsobil, a ve své jízdě pokračoval dál směrem do ulice 28. října. Alespoň tak se to jevilo svědkovi, který celou událost zpozoroval,“ dodala Baláková.

Chlapec při pádu na zem utrpěl pohmožděniny a odřeniny a přivolaná sanita ho odvezla na vyšetření do místní nemocnice. Cyklistovi bylo podle svědka mezi 15 až 20 lety a jel na horském kole bílé nebo stříbrné barvy. Dopravní policisté ho potřebují k nehodě vyslechnout.

Žitava. Ilustrační foto
Českolipsko a Žitavu propojí nová autobusová linka

„Pro případ, že by na naši výzvu nereagoval, žádáme další případné svědky události, aby se nám přihlásili a pomohli nám ho kontaktovat nebo její průběh podrobněji zdokumentovat. Informace k nehodě přijme známá linka Policie ČR 158 nebo kterákoliv služebna Policie ČR,“ uvádí policejní mluvčí.