Hned u dvou vážných dopravních nehod, které od sebe dělilo jen devět minut, zasahovali záchranáři v neděli před druhou hodinou odpolední u Dubé a v Hradčanech.
I přes veškerou snahu záchranářů vyhasl život pětadvacetiletého motorkáře v prudké zatáčce mezi Deštnou a Dubou. Druhý muž, jenž havaroval na bývalém vojenském letišti v Hradčanech, utrpěl mnohačetná zranění a vrtulník jej transportoval do liberecké nemocnice.

„Pětadvacetiletý muž, který jel na motocyklu ve směru od Prahy na Dubou, nezvládl průjezd zatáčkou, dostal smyk a vjel do protisměru, kde se střetl s projíždějícím osobním vozem. Po nárazu spadl a následoval střet s druhým osobním autem,“ popsala českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Jeden zemřel, druhý bojuje o život

K Dubé okamžitě vzlétl vrtulník krajských záchranářů. Ti se muže, který utrpěl rozsáhlá poranění v oblasti břicha a hrudníku, snažili oživit. „Bohužel jeho poranění byla natolik rozsáhlá, že i přes veškerou snahu záchranářů zemřel na místě nehody,“ doplnila mluvčí záchranářů Lenka Markovičová.

Jen o pár minut později museli záchranáři letět na bývalé vojenské letiště v Hradčanech, kde došlo k další havárii motorkáře. „Muž utrpěl mnohačetná poranění, vážné zranění hlavy a musel být napojen na plicní ventilaci. Záchranáři ho letecky transportovali na traumacentrum do liberecké nemocnice,“ doplnil ředitel krajských záchranářů Stanislav Mackovík s tím, že v Hradčanech jim vypomohli ústečtí kolegové.

Černou sérii odstartovala sobotní nehoda ve Vrchovanech. I v tomto případě museli záchranáři rovněž letecky převážet dvaašedesátiletého muže s vážným poraněním hlavy, které utrpěl po nárazu do stromu. „Vlivem místní neznalosti muž v obci Vrchovany okolo šesté hodiny večerní špatně odbočil, vjel na úzkou komunikaci, ze které sjel a narazil do stromu,“ doplnila Ivana Baláková.

Pro cyklistu letěl vrtulník

Pod koly osobního vozidla skončil v neděli odpoledne sedmnáctiletý cyklista, kterého musel vrtulník záchranné služby přepravit do liberecké nemocnice s otevřenou zlomeninou nohy.

Na nehodě, která mohla skončit tragicky, nese zřejmě vinu sám mladík, který nesprávně odbočoval. „Cyklista jel od středu města směrem na Sloup v Čechách. Když chtěl odbočit na účelovou komunikaci k místnímu fotbalovému hřišti, tak zřejmě řádně nedal rukou znamení o svém úmyslu a náhle vybočil od pravého okraje silnice, čímž se dostal do dráhy projíždějícímu vozidlu,“ popsala nehodu mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Kolizí, ke které došlo kolem 18:20 hodin, se budou dále zabývat dopravní policisté, kteří musí vyslechnout všechny svědky.