K události došlo 28. ledna kolem 18.40 v ulici Wedrichova v České Lípě. Policisty na místo přivolal řidič osobního vozu, který v tu dobu projížděl ve svém volkswagenu ve směru od Barvířské ulice ke sportovní hale. Když k ní dojel, oslovil ho neznámý muž středního věku a nařkl ho z toho, že mu v tříramenné křižovatce před odbočením přejel nohu v místě nártu.

„Řidič si toho nebyl vědom, a proto mu navrhl, že na místo přivolá policii. Ve chvíli, kdy vyťukával do telefonu naši tísňovou linku, chodec z místa beze slova odešel a ani mu na sebe nenechal žádný kontakt,“ popsala sled událostí policejní mluvčí Ivana Baláková.

Dopravní policisté na místě výpověď šoféra zadokumentovali a mimo jiné jej podrobili dechové zkoušce, která ukázala, že pod vlivem alkoholu nebyl. „V zájmu řádného vyjasnění celé události se proto nyní obracíme na muže, který se měl stát účastníkem uvedené nehodové události, aby se nám ozval na lince 158 a nebo se dostavil osobně na dopravní inspektorát v České Lípě a učinil v této souvislosti svou výpověď,“ vyzvala Baláková.

Mohlo by vás zajímat: Auto se propadlo do Hradčanského rybníku. Hasiči museli rozřezat led motorovkou

Zdroj: HZS Libereckého kraje