Jeřáb hasičů byl ve středu v permanenci. Na Semilsku havarovala dvě nákladní auta, jedno dokonce skončilo na střeše. Jen co jej dostali zpět na kola, museli vyrazit s jeřábem zase dál.

První nehoda se stala v půl sedmé v Podbozkově. Cisterna technických služeb sjela ze silnice a po několika kotrmelcích skončila na střeše. „Vyprošťovací práce byly velmi náročné, na místo musel přijet jeřáb,“ řekla tisková mluvčí krajských hasičů Zdenka Štrauchová.

Cisternu hasiči nejprve obrátili na bok a postupným otáčením jeřábem a odčerpáváním nafty z palivové nádrže a vody z cisterny se jim podařilo pošramocené auto postavit na kola.

To ale nebylo vše a za pár minut musel jeřáb k jiné nehodě náklaďáku. Ta se stala na objížďce Turnova. „Na místě řídili dopravu policisté. Ta už byla i tak dost složitá kvůli budování nové kanalizace,“ vysvětlila Štrauchová. Na místo musel opět jeřáb. „Jeřáb byl tak skutečně nepostradatelný,“ podotkla Štrauchová. Aby toho nebylo dost, po poledni havaroval další kamion, tentokrát ve Slané u Semil.

Ale kromě nákladních aut mají problémy třeba i motorkáři. Jeden z nich skončil ve vodním propustku, kam se se svou motorkou doslova zapíchl. Nehoda se stala v zatáčkách mezi Loužnicí a Železným Brodem.

„Vlivem rychlosti nezvládl řízení motocyklu při průjezdu levotočivé zatáčky. S motocyklem vyjel vpravo zcela mimo vozovku a narazil do kamenného propustku a kovového zábradlí,“ popsala nehodu tisková mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová. Jezdec nakonec vyvázl z nehody se zraněním a musel být převezen do nemocnice. Škoda na motorce je třicet tisíc korun.