Řidička dostala na zledovatělé silnici u Petrovic smyk a vjela do chodců na krajnici. Uvedl to mluvčí policie Milan Bradáč. "Dítě utrpělo vážné zranění a v bezvědomí je vrtulník transportoval na specializované pracoviště v Praze - Motole," uvedl ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Stanislav Mackovík. Pomoc odborníka potřebovali podle Bradáče i rodiče zraněného dítěte.

"Nesli to velmi těžce, volali jsme k nim psychologa," dodal policejní mluvčí. V Libereckém kraji není letos srážka auta s dítětem na sáňkách či bobu první. V neděli málem podobně skončili dva chlapci v Josefově Dole na Jablonecku, ale vlastní vinou.

"Na plastovém bobu jeli po místní komunikaci a při vjezdu do křižovatky přehlédli přijíždějící vozidlo Opel Astra," řekla ČTK jablonecká policejní mluvčí Ludmila Knopová. Jeden z chlapců se lekl, vyskočil z bobu a narazil do přední části automobilu a způsobil si zranění, které si vyžádá dva týdny léčení. Druhý chlapec zůstal sedět na bobu a těsně se s vozidlem minul.

Srážek automobilů s chodci v poslední době v Libereckém kraji přibývá, silnice jsou zúžené sněhovými mantinely a chodci často nemají jinou možnost, než jít po silnici. Většinou zatím podobné nehody končily jen lehčím zraněním. Silničáři i policisté ale doporučují, aby byli chodci i motoristé zvlášť opatrní. Chodci by navíc neměli zapomínat na reflexní prvky na svém oblečení, aby je na silnici bylo dobře vidět.