Z hrozivě vypadající nehody naštěstí vyvázla jen se zlomeninou zápěstí. Kvůli věku řidičky, která vjela na motorovém vozidle sama na silnici, se bude její otec zpovídat z přestupku proti pravidlům silničního provozu.

Pěkného, byť větrného počasí, se v sobotu rozhodla využít čtyřčlenná rodina z Mladoboleslavska k projížďce na čtyřkolkách. Víkendovou výpravu, jejímž účastníkem byla i jedenáctiletá dívenka, vedla hlava rodiny.

Po projížďce ve volném terénu potřebovali přejet komunikaci mezi Hlínovištěm a Bezdězem. Otec před silnicí zastavil a dal pokyn ostatním řidičům, aby udělali totéž. Dívka, jež jela na vlastní čtyřkolce jako třetí v řadě, však jeho znamení zřejmě nerozuměla, objela řidiče před sebou a vjela přímo na silnici.

„Na ní projížděl v ten moment Ford Transit, jehož řidič začal okamžitě brzdit a snažil se střetu vyhnout. To se mu úplně nepovedlo, dívenka ze čtyřkolky spadla na vozovku. Při nehodě si zlomila zápěstí a záchranáři ji převezli k ošetření do nemocnice,“ řekla českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.
Ta doplnila, že otec dívky se bude zodpovídat z přestupku proti pravidlům silničního provozu.