VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dohlížet ze sedla kola je pro strážníky honička

Liberec - Na kole brázdí liberecké cyklostezky, pěšinky a dráhy pro kolečkové brusle celé léto až pět městských strážníků. K tomu usedají na kola i dva okrskáři. Mohou se tak dostat i do míst, kam by se s autem nevešli.

23.8.2011
SDÍLEJ:

POTKAT JE MŮŽETE I NA CYKLOSTEZKÁCH. Nejen po cyklostezkách jezdí liberečtí strážníci. Na kolech se vydávají také do odlehlejších rizikových částí města nebo do městských parků a lesoparků.Foto: MP Liberec

Sportovní areál Vesec či areál na Ještědu, anebo další okrajové části města představují místa, kde můžete liberecké strážníky potkat na kolech. Jezdí jich dohromady, včetně okrskářů, zhruba sedm s tím, že díky kolům mohou být strážníci i na místech odlehlých a špatně přístupných.

Někdy se při práci pěkně zapotí, to třeba když nedávno strážnice honila po Liberci cyklistu, který porušil dopravní předpisy. „Naše město má relativně členité území a některá místa mohou být obtížně dostupná. Pro lepší pokrytí takových lokalit je určená dvoučlenná cyklohlídka. Strážníky však nepotkáte jenom na cyklostezkách, kde dohlíží na dodržování bezpečnosti nebo správné používání dětských přileb, ale provádí celou řadu dalších činností,“ uvedla tisková mluvčí Městské policie Liberec Daniela Bušková.

Na kolech se tak strážníci zaměřují dále na monitorování černých skládek, registraci autovraků, kontrolují garáže, odstavená vozidla a také samozřejmě místa, která si jako svůj domov vyhlídli bezdomovci.

Monitorují možné zloděje dřeva

„Zaměřují se i na volně pobíhající psy,“ upozornila Daniela Bušková. Strážníci na kolech působí dále třeba v lesoparcích i městských parcích jako výstraha pro případné zloděje dřeva nebo vandaly. V létě svou přítomností odrazují před masovými nájezdy sběrače borůvek.

„Jezdí na horských kolech. Ty pomáhá udržovat v kondici pravidelný servis u autorizovaného prodejce. Mezi strážníky – cyklisty je i hlídka, která bývá v zimě na sjezdovkách na Ještědu,“ prozradila tisková mluvčí. Lidé mohou strážníky na kolech potkat nejen na cyklostezkách a u skateparku, ale dále i u zahrádkářských kolonií, v lesoparcích na Králově Háji, ve Vratislavicích nebo u lesního koupaliště.

Jezdí také kolem liberecké přehrady, kolem rybníka ve Vesci a Pivovarských rybníků ve Vratislavicích. „Do jejich rajónu patří dále vytipovaná místa s výskytem rizikových osob, například Luna, skatepark nebo krematorium,“ podotkla mluvčí.

Hlídka je schopna urazit za den i několik desítek kilometrů. Strážníci přitom nejen řeší přestupky, ale mnohdy radí, kam se kudy dostat, kde co najdou a podobně i návštěvníkům města.

Autor: Zuzana Minstrová

23.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Česká Lípa - K Mezinárodnímu dni archeologie si v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii na sobotu připravili pestrý program, který obsáhne takřka celé historické centrum města.

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení