Mezi Cvikovem a Jablonným v Podještědí v neděli v poledne vyletělo osobní auto suzuki úplně mimo silnici I/13, a to v místech, kde nebyla svodidla. Vozidlo se zabrzdilo až o vzrostlou břízu a předek auta byl úplně zničený.  Dva spolujezdci ve věku 39 a 17 let utrpěli zranění.

Za nehodu mohl mikrospánek dvaapadesátiletého řidiče. Na místo havárie kromě sanity dorazil i vrtulník zdravotnické záchranné služby, protože vozidlo bylo do stromu zaklíněné a nehoda na pohled vypadala mnohem vážnější, než ve skutečnosti  byla. Škoda na vozidle byla na místě odhadnuta na 40 000 korun. Podle vlastního vyjádření šoféra, ztratil kontrolu nad řízením poté, co za volantem usnul.

K další nehodě došlo na hranici Českolipska nad obcí Svor ve směru na Rumburk, kde se srazilo hned několik aut a na místě byli tři zranění.

V neděli odpoledne došlo v Českokamenické ulici v České Lípě také ke srážce osobního automobilu s motorkářem. Zraněný jezdec na motorce utrpěl naštěstí jen lehké zranění - tržnou ránu pod kolenem.

Viníkem nehody byl třiadvacetiletý šofér osobního vozu honda, který mířil od České Lípy na Horní Libchavu. Na křižovatce s Kovářovou ulicí chtěl odbočit vlevo, avšak nedal přednost protijedoucímu muži na motorce.

Nedělní drama na českolipských silnicích ale začalo už dvě hodiny po půlnoci. Scénku jak z akčního filmu si ve Stružnici střihnul čtyřiadvacetiletý mladík a policejní hlídka. Ta chtěla nad ránem zkontrolovat řidiče ve volkswagenu, který měl namířeno od České Lípy na Žandov. Na výzvy policistů k zastavení však mladý řidič nereagoval a ujížděl dál. V jedné ze zatáček ale nezvládl řízení a následně projel kovovou bránou na pozemek stružnické školy, kde se zastavil až o lavičku.

Od havarovaného auta se dal na útěk. „Policejní hlídka jej po chvíli zadržela. Muž začal popírat, že by automobil řídil a odmítl se podrobit dechové zkouše na alkohol," uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Když se policistům podařilo mladíka identifikovat, bylo hned jasné, proč se s nimi nechtěl setkat a riskoval. Čtyřiadvacetiletý muž z Ústí nad Labem má totiž zakázáno řídit veškerá motorová vozidla. Jeho chování budou dopravní policisté dál projednávat.