Včera v 18:34 hodin v Krásné Studánce skončil osobní automobil na střeše. Nehoda si vyžádala jedno zranění. Před 19. hodinou tahali hasiči osobní auto z příkopu pomocí navijáku cisterny na Českolipsku v části obce Prácheň, u této nehody nebyl nikdo zraněn.

Jablonecké hasiče zase zaměstnalo auto, které havarovalo na silnici na Rádlo. "Zraněné řidičce pomohli z auta ještě před příjezdem hasičů svědci nehody. Hasiči poskytli první předlékařskou pomoc a dále asistovali při ošetřování ZZS. Uniklé provozní náplně zasypali sorbentem," informovala mluvčí hasičů Zdeňka Štrauchová.

Dopravní nehoda u Rádla.

Osobní automobil havaroval kolem půl osmé večer v Železném Brodě, v ulici Příkrá. V 19:56 hodin bylo hasičům hlášeno další převrácené auto na střeše mimo komunikaci v části Liberce - Machnín. K úniku provozních náplní zde nedošlo.

Dnes po ránu pak byly nejčastější technické zásahy k popadaným stromům, 3x museli hasiči odklízet stromy na Semilsku (Košťálov, Košťálov - Kundratice, Slaná), 1x zasahovali ve Starých Splavech na Českolipsku.

Od pondělního večera je uzavřená silnice I/9 ze Svoru na Jiřetín pod Jedlovou. Silničáři se snaží komunikaci zprůjezdnit.

Silnice v Libereckém kraji jsou podle dispečera sjízdné se zvýšenou opatrností. Do úterního rána připadlo na Českolipsku deset až 15 centimetrů sněhu, v dalších částech kraje zhruba pět centimetrů.

Hlavní tahy jsou převážně mokré, na silnicích nižších tříd jsou zbytky nebo ujetá vrstva sněhu. "Některé úseky mohou být zledovatělé," uvedl krajský dispečer zimní údržby Pavel Pospíšil. Na Českolipsku se místy tvoří závěje.

Teploty byly ráno od nuly do minus tří stupňů Celsia. Meteorologové očekávají přes den občasné sněžení, odpoledne a večer budou srážky ustávat a oblačnost se protrhávat. Nejvyšší denní teploty budou od nuly do tří stupňů, na horách zůstanou pod bodem mrazu. Večer se může tvořit náledí.