Nehodu způsobil řidič cisterny, nadýchal 0,73 promile. Škoda se vyšplhala na bezmála půl milionu korun.

„Vlivem nepřiměřené rychlosti vjel v levotočivé zatáčce na krajnici, kde došlo ke střetu se zaparkovaným vozem Volkswagen Multivan. Toto vozidlo bylo odraženo na další tři stojící auta. Škoda vznikla i na hasičské cisterně," uvedla krajská policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Řidič cisterny se podle policie dopustil přestupku a hrozí mu pokuta ve výši několika desítek tisíc korun i odebrání řidičského oprávnění. Jako člen dobrovolné jednotky se ale bude zodpovídat také dokské radnici, a to pro porušení pracovní smlouvy.

„Do odvolání nesedne za volant hasičského auta, to je v tuto chvíli jediné, co mohu udělat. Dál budeme postupovat na základě verdiktu komise. Samozřejmě to ale určitě není v pořádku," řekl včera Deníku Josef Pavinský, místostarosta Doks, který velí hasičům v Doksech. Nejhorší je podle něj výše škody, která při nehodě vznikla.

Požár zahradní chatky o velikosti zhruba 3x 5 metrů ve Starých Splavech se nakonec podařilo zlikvidovat profesionálním hasičům z České Lípy a dobrovolníkům z Doks.

Řidič hasičské cisterny při dopravní nehodě ve Starých Splavech způsobil škodu ve výši téměř půl milionu korun.