Řidič vozu Škoda Superb projížděl v pondělí večer Českou Lípou z ulice U Nemocnice do ulice Žitavské. „V Bardějovské ulici náhle vybočil ze svého směru jízdy vpravo mimo silnici. Tam stála v jedné řadě zaparkovaná vozidla. Náraz do krajního Mercedesu Benz vyvolal efekt domina. Mercedes se posunul na Peugeot 308, ten na Škodu Fabii a ta na vedle stojící Hyundai i20,“ vysvětlila okolnosti nehody tisková mluvčí policie Ivana Baláková a dodala, že za vybočením ze směru jízdy mohl pravděpodobně alkohol. Řidič byl totiž opilý. Dechová zkouška ukázala 3,75 promile alkoholu v jeho dechu.

Vrtulník Kryštof letecké záchranné služby v Libereckém kraji. Ilustrační foto.
K bouračce v České Lípě letěl vrtulník. Záchranáři jeli i k nehodám u Jablonce

Přivolaní záchranáři zjistili, že žádné vážné zranění neutrpěl a potom, co ho na místě ošetřila, odjela sanita bez něj. Řidič byl ve voze sám, nikoho nevezl a tak se nikdo nezranil. „Policisté mu zadrželi osvědčení o registraci vozidla, řidičský průkaz u sebe ani neměl,“ dodala Baláková.

Nehoda bude mít dohru u soudu, kde řidič se bude zodpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V této souvislosti mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Škodu, kterou muž svým jednáním způsobil, předběžně policisté vyčíslili na 335 tisíc korun.