close Nehoda mezi Práchní a Novým Borem. Řidič se vyhýbal jelenovi. info Zdroj: Policie ČR zoom_in Nehoda mezi Práchní a Novým Borem. Řidič se vyhýbal jelenovi. Řidič osobního vozu značky BMW jel na Nový rok po šesté hodině odpolední ve směru z Práchně na Nový Bor. Několik set metrů za obcí mu v klesání z lesa vběhl do jízdní dráhy statný jelen.

"Ve snaze vyhnout se mu si zajel ke středu, manévr nezvládl a vybočil do protisměru, kde čelně naboural do osobního vozidla značky Toyota C-HR, které jelo od Nového Boru. Navíc se i částečně střetl s jelenem, který na autě zanechal část své srsti," řekla tisková mluvčí policie Ivana Baláková.

Při nehodě se zranil řidič toyoty. Celková škoda na obou vozidlech přesahuje 450 000 korun. Jelen zřejmě nehodu přežil, protože zmizel beze stopy v lese.

Nebylo to poprvé, kdy pravděpodobně stejný jelen ohrozil na témže místě jiného řidiče. Stalo se to začátkem září a tehdy unikl vážné nehodě řidič jen o vlásek. Potom zveřejnil nahrávku této dopravní události na svém profilu na Facceboku. Jde o záběr z palubní kamery, která zachycuje skok jelena přes jeho auto.

"Vzhledem k tomu, že se v lesním úseku silnice číslo 13 mezi Práchní a Novým Borem podobná situace může opakovat, dbejte tu prosím zvýšené opatrnosti," vyzvala řidiče Baláková.