K první nehodě vyjížděli policisté a zdravotníci krátce před půl jedenáctou dopoledne na silnici I/9. Na vrcholu Chotovického kopce u Nového Boru došlo ke střetu osobního vozidla s řidičem motocyklu. „Řidič motocyklu zřejmě snížil rychlost a chtěl odbočit vpravo na autobusovou zastávku, za ním jedoucí osobní vozidlo pravděpodobně nedodrželo bezpečnou vzdálenost a došlo tak ke střetu s motocyklem,“ uvedla policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Na místo sice dorazil vrtulník, zranění řidiče motocyklu ale nebyla tak vážná, proto byl převezen sanitkou do Nemocnice s poliklinikou v České Lípě. „Policisté u řidiče motocyklu nemohli na místě z důvodu jeho zranění provést orientační dechovou zkoušku na alkohol, bude však proveden odběr krve v nemocnici. U řidiče osobního vozidla byl výsledek dechové zkoušky na alkohol negativní,“ dodala Šrýtrová. Příčiny a okolnosti nehody dál šetří českolipští dopravní policisté.

Další nehoda, ke které vzlétal vrtulník Letecké záchranné služby, se stala před půl třetí odpoledne na silnici II. třídy č. 292 na Semilsku, a to poblíž místní betonárky. Řidič osobního vozidla Peugeot jel ve směru na Háje nad Jizerou a zřejmě se rozhodl otočit a jet zpět. V tu dobu však projížděl stejným směrem řidič motocyklu Kawasaki a řidiče osobního vozidla objížděl. „Při následně srážce utrpěl řidič motocyklu blíže nezjištěná zranění, se kterými byl transportován Zdravotnickou záchrannou službou do liberecké nemocnice,“ informovala mluvčí.

Dechové zkoušky na alkohol byly u obou řidičů negativní, stejně tak orientační test na návykové látky. Nehodu dál vyšetřují semilští policisté.