Poslední květnový víkend přinesl spoustu dopravních nehod. Během soboty 25. a neděle 26. května hasiči v Libereckém kraji zasahovali celkem u osmi dopravních nehod.

Žádný jiný předešlý květnový víkend nemuseli být hasiči tak často v pohotovosti. Nejvíce případů, u kterých museli profesionálové zasahovat se odehrálo na Českolipsku, tam hasiči museli vyrážet k pěti dopravním nehodám. Ke zbývajícím třem nehodám došlo na Liberecku. Z celkového počtu nehod pak ve třech případech se dopravní nehody neobešly bez zranění.

Nejdramatičtější nehoda se odehrála v noci z pátku 24. května na sobotu 25. května v Raspenavě, kdy se auto během nehody převrátilo na střechu. Jako zázrakem všichni cestující vyvázli bez zranění.

Dopravní nehoda se stala na cyklostezce na Všeni u Turnova.
Na Turnovsku se srazil cyklista s chodcem, ten později vše nahlásil policii

Také nehoda ve Stružnici na Českolipsku měla podobný průběh, kdy vůz sjel mimo silnici a skončil otočený na střeše. „Zasahující hasiči ze stanice Česká Lípa na místě události provedli protipožární opatření. Prosím, jezděte opatrně. Rychlost a styl jízdy vždy přizpůsobte aktuálním podmínkám," apelují hasiči Libereckého kraje na sociální síti Facebook.

Mohlo by vás zajímat: VIDEO: Velké hokejové finále zvedlo národ ze židlí. Takhle fandil Liberec

Zdroj: Jiří Louda