Mercedes Benz jel ve směru od Liberce na Nový Bor, když chodce srazil. "Hned v neděli jsme přizvali ke spolupráci na objasnění příčiny a všech souvislostí nehody soudního znalce z oboru dopravy. Ten nám mimo jiné ve znaleckém posudku odpoví na otázku, jakou rychlostí se v době střetu vozidlo pohybovalo a upřesní také místo, kde přesně na silnici I/13 ke sražení chodce došlo, zda na přechodu pro chodce nebo mimo něj." řekla tisková mluvčí policie Ivana Baláková.

Ilustrační foto
Ve Cvikově auto srazilo chodce, ten na místě zemřel

Policie současně žádá případné svědky nehody i ty, kteří si průjezdu bílého auta po silnici ve Cvikově krátce po páté hodině v neděli všimli, aby ji kontaktovali na tísňové lince 158. "Zejména prosíme o důležité svědectví řidiče neznámého vozidla, který měl podle námi získaných informací průběh nehody vidět a zastavit na krátký čas za mercedesem bezprostředně po ní," doplnila Baláková.

Jak dále uvedla informace tohoto řidiče by mohly velmi pomoci při objasnění průběhu této tragické události, kterou nyní dokumentuje služba kriminální policie a vyšetřování územního odboru Policie ČR v České Lípě.