Nehoda s vážnými následky pro dvě neukázněné chodkyně se stala nedaleko českolipské nemocnice v neděli 27. srpna krátce před druhou hodinou odpolední. Ženy ve věku 59 a 39 let přecházely ze sídliště mimo přechod v místě malého severního vstupu do areálu nemocnice. Nešťastnou shodou okolností tudy právě projížděl třiatřicetiletý motorkář na stroji Ducati, kterému ženy náhle vstoupily do dráhy.

„Motorkář ve snaze zabránit střetu prudce sešlápl brzdu a úmyslně motorku položil na bok. Ta však pokračovala v jízdě dál a najela do obou žen,“ uvádí policejní mluvčí Ivana Baláková.

Jednu z vážně zraněných žen transportoval vrtulník do krajské nemocnice v Liberci. Druhou tam zdravotníci převezli v sanitě. Řidič vyvázl s lehčím zraněním. „Třetí účastník nehody byl transportován na centrální příjem nemocnice Česká Lípa,“ říká mluvčí záchranné služby Michal Georgiev.

Dopravní policisté nyní pátrají po svědcích události. Zvláště se obracejí k řidiči modrého pick-upu, který by měl podle vyjádření policie pomoci případ více objasnit. „Před nehodou zastavil u krajnice a zpoza jeho vozidla ženy vstoupily do silnice. I když řidič krátce po svém zastavení zase odjel, mohl by policistům podat k nehodě cenné informace,“ říká Ivana Baláková.

Svědectví přijme linka 158 nebo kterákoliv služebna.