Vážným zraněním sedmapadesátiletého motocyklisty a jeho o sedm let mladší spolujezdkyně skončila dopravní nehoda na silnici I/9 u Nového Boru v neděli dopoledne.

Řidič motocyklu, který jel od Práchně na Nový Bor, se dostatečně nevěnoval řízení a v pravotočivé zatáčce se v protisměru střetl s autobusem. V tu chvíli v něm cestovalo 32 lidí.

„Motocyklista byl letecky transportován do liberecké nemocnice, do které byla sanitním vozem převezena i jeho spolujezdkyně. Charakter a doba léčení jejich zranění jsou předmětem probíhajícího šetření," uvedla mluvčí krajské policie Dagmar Sochorová. Při nehodě nedošlo ke zranění žádného cestujícího.

Motorku řídil šofér německé národnosti, jel na motocyklu značky Yamaha Drag Star a po nehodě zůstal stroj zaklíněný pod svodidly. Jak doplnila Sochorová, policisté na místě neštěstí zjišťovali, zda některý z řidičů nebyl pod vlivem alkoholu. Dechová zkouška u šoféra autobusu byla negativní, u řidiče motocyklu to ukážou až výsledky krevního vyšetření, které policie nařídila.

Dopravní nehoda částečně omezila provoz na silnici I/9. Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů, profesionálové z České Lípy a dobrovolníci z Nového Boru. Ti pomáhali s předlékařskou pomocí u zraněných a jejich transportem do vrtulníku.

O den dříve novoborští hasiči zasahovali u nehody, ke které došlo nedaleko. Osobní auto narazilo do betonové zábrany ve slepé silnici 1/9 na obchvatu Nového Boru, kam řidiče navedla navigace. Muž za volantem se lehce zranil.