Kolize cyklisty a auta se stala, když cyklista přijel po ulici Bardějovské ke křižovatce s ulicemi Žitavská a Sluneční. Muž chtěl pravděpodobně projet rovně ale nedal přednost autu, které jelo po hlavní silnici. "Auto přijíždělo po Žitavské ulici zprava a vozu vjel do jízdní dráhy. Řidič na tak krátkou vzdálenost už nedokázal reagovat a st cyklistou se střetl," vysvětlila tisková mluvčí policie Ivana Baláková.

Cyklista následně přeletěl přes čelní sklo i střechu auta a dopadl na silnici, přičemž utrpěl zranění se ztrátou vědomí. Záchranáři ho transportovali do liberecké nemocnice, kde mu lékaři stále poskytují intenzivní péči.

Parkoviště. Ilustrační foto.
Řidiči pozor. Parkování u restaurace na Střelnici je časově omezené

Protože muž nenabyl vědomí a neměl u sebe žádné doklady, pátrala po jeho totožnosti policie. V úterá 29. března večer se na obvodní oddělení policie v České Lípě dostavila žena, která od neděle postrádala svého přítele. Ukázalo se, že jejím partnerem je právě cyklista, který se vyboural. Má v Lípě přechodné bydliště a v neděli si vyjel na návštěvu za příbuznými.

"Protože se nevrátil, tušila jeho družka, že se něco zlého přihodilo. Obvolala nemocnice v České Lípě a Mladé Boleslavi. Obrátit se na nemocnici v Liberci ji nenapadlo. Když nebyla v pátrání po nemocnicích úspěšná, obrátila se s žádostí o pomoc právě na policii," vysvětlila Baláková.

Cyklista neměl při své jízdě přilbu, proto utrpěl velmi závažné a život ohrožující poranění hlavy. Nyní je stále v péči liberecké nemocnice.