Chodec přebíhal přechod ve chvíli, kdy řidič tmavě modrého Renaultu Megane předjížděl kolonu stojících vozidel zprava. Hoch narazil do přední části levého boku auta a podle kamerových záznamů se zřejmě nijak vážně nezranil. Než stačil řidič renaultu vozidlo zaparkovat, hoch z místa události utekl a my proto dosud neznáme jeho totožnost. Potřebujeme ho vyslechnout za účelem kompletního zadokumentování události a také si musíme ověřit, zda střet nějak negativně neovlivnil jeho zdravotní stav,“ vysvětlila mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Podle řidiče renaultu, který s ním jen velmi krátce mluvil, se jedná o chlapce mezi deseti až dvanácti lety. Na sobě měl světlemodrou bundu, tmavé sportovní kalhoty nebo tepláky s bílým pruhem na bocích a nesl si s sebou batoh. Řidič se dopustil hned dvou přestupků. Jednak předjížděl kolonu stojících vozidel zprava, a také ohrozil chodce na přechodu.

Policie už informace má

"Dnes ráno se nám telefonicky ozval otec chlapce, po kterém jsme pátrali. Reagoval na výzvu v médiích. Podle vyjádření otce je jeho desetiletý syn po střetu s vozidlem v pořádku a dnes spolu s ním přijde na dopravní inspektorát poskytnout výpověď k dopravní události, kterou se zabýváme," uvedla v úterý 28. prosince mluvčí Baláková.