Policie zjišťuje okolnosti dopravní nehody, ke které došlo v sobotu 14. srpna ve 14.20 na silnici 2639. Ta spojuje Kamenický Šenov a Nový Oldřichov. Při nehodě se vážně zranil motorkář a jeho spolujezdkyně. "Devětatřicetiletý motocyklista na stroji yamaha projížděl ve směru z Kamenického Šenova na Nový Oldřichov. V zatáčce za tříramennou křižovatkou na výjezdu z Kamenického Šenova vyjel ze silnice do příkopu a narazil do zde ležícího kamene. Motorkář a jeho 37letá spolujezdkyně přitom utrpěli středně těžké zranění, se kterými je zdravotnická záchranná služba letecky transportovala do nemocnic v Liberci a Ústí nad Labem," popsala události policejní mluvčí Ivana Baláková.

Motocyklista později vypověděl, že ho do příkopu vytlačil řidič černé Škody Octavia druhé generace, který jel proti němu ve směru od Nového Oldřichova a při průjezdu zatáčkou se nedržel svého jízdního pruhu a vyjel do protisměru. Na místě nehody pak ani nezastavil a pokračoval v jízdě dál.

"Dopravní policisté po řidiči automobilu pátrají a žádají veřejnost o pomoc při objasňování příčiny havárie a její souvislosti s černou octavií. Veškeré informace k dopravní události přijmeme na lince 158," dodala mluvčí Baláková.