Událost potvrdila Vladimíra Šrýtrová, koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje. „Dnes krátce před polednem přijal operační důstojník na tísňovou linku 158 ze zdravotnické záchranné služby oznámení o vážné dopravní nehodě v obci Tuhaň na Českolipsku.“ 

Na čtyřramenné křižovatce se střetlo osobní vozidlo Peugeot 206 s motocyklem Honda. Řidič osobního vozidla jel ve směru od obce Tuhanec a na křižovatce pravděpodobně nedal přednost motocyklu, který přijížděl do křižovatky ve směru od Dubé a čelní částí narazil do pravého boku motocyklu.

Peugeot s pěti mladými lidmi naboural do konstrukce mostu.
Peugeot s pěti mladými lidmi naboural do konstrukce mostu, tři se vážně zranili

Na místě zasahovaly dva vrtulníky letecké záchranné služby. Při nehodě utrpěl zatím blíže nespecifikované zranění řidič motocyklu a těžké zranění jeho spolujezdkyně. Řidič motocyklu byl letecky transportován do nemocnice v Ústí nad Labem a spolujezdkyně druhým vrtulníkem do Krajské nemocnice Liberec.

Dopravní policisté silnici číslo 269 v daném místě po dobu vyšetřování nehody uzavřeli. Orientační dechová zkouška na alkohol byla u řidičů negativní. „Okolnostmi nehody a mírou zavinění ze strany jednotlivých účastníků se budou nyní zabývat policisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování v České Lípě,“ doplnila Šrýtrová.