K vážné nehodě došlo v úterý krátce před třetí hodinou odpoledne na silnici I/9 u Svoru. Na křižovatce se srazilo nákladní vozidlo s osobním, jehož 27letý řidič utrpěl vážné zranění a do nemocnice ho přepravil vrtulník. Nehoda na několik hodin zkomplikovala dopravu.

„Řidič osobního vozidla značky Renault jel od Nového Boru na Cvikov, když na rovince před křižovatkou u Svoru zatím z nezjištěných důvodů vyjel do protisměru, kde se bočně střetl s kamionem jedoucím od Cvikova,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Nepojízdní kamion zablokoval silnici a na vozovku unikly ropné látky. Místo tak bylo dlouho zcela uzavřené a objízdnou trasu mohli využít jen řidiči osobních aut. „Policisté na tuto vedlejší starou silnici z bezpečnostních důvodů nemohli pustit kamiony,“ vysvětlila Baláková.

Na místě  zasahovali také hasiči, kteří řidiče osobního vohu vyprostili pomocí hydraulického zařízení. Poté jednotky zajistili provozní kapaliny, které unikaly z nádrže nákladního auta. Na místě zasahovaly hasiči z Jablonného v Podještědí, České Lípy, ve spolupráci s dobrovolnými jednotkami ze Cvikova a Nového Boru.

Od 19. hodiny bylo možné úsek projet kyvadlově. V tu dobu se stále čekalo na vyprošťovací techniku, která odstraní kamion ze silnice.