Zavřela za sebou dveře domů a chvíli na to se ozvala ohlušující rána. Kamion zavadil o roh domu rodiny Daniela Šroby v Kravařích a pod okny se položil na bok. S nádrží plnou horkého asfaltu. Po silnici tekly litry nafty.

K nehodě, která na několik dlouhých hodin zablokovala Kravaře,  došlo ve středu kolem půl desáté při výjezdu z obce na Zahrádky, několik metrů od benzínové stanice. „Pětadvacetiletý řidič nákladního vozidla nezvládl vlivem vysoké rychlosti v ostré zatáčce řízení a vůz se převrátil na bok do silnice v protisměru,“ informovala českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Podle mluvčí krajských záchranářů Lenky Markovičové odnesl muž nehodu lehkým zraněním ramene a klíční kosti. „Převezli jsme ho do českolipské nemocnice na ošetření,“ doplnila Lenka Markovičová.

Z havarovaného auta vyteklo velké množství nafty, kterou likvidovali profesionální hasiči z České Lípy, Úštěku a dobrovolná jednotka z Kravař. „Na silnici vyteklo přibližně dvě stě litrů, dalších tři sta padesát jsme odčerpali,“ upřesnil velitel zásahu Jakub Kafka z českolipského hasičského sboru.

V nádrži, jejíž vrchní plášť se úplně rozpáral, jak převracený kamion setrvačnou rychlostí drhl silnici po převrácení, bylo téměř 27 tun horkého asfaltu. To, jak velké je nebezpečí úniku látky, konzultovali hasiči se zástupcem autodopravce. „Ujistil nás, že by k němu nemělo dojít. Firma poslala náhradní auto, kam se asfalt přečerpala,“ dodal Jakub Kafka.

Bylo to o fous

„Manželka jen chvilku předtím přišla z nákupu.  Bylo to o fous, takhle nám ten kamion strhl kus rohu u domu,“ řekl Daniel Šroba při obhlídce škody.

Jak místní, tak velitel hasičů se shodují, že je velké štěstí, že v okamžiku nehody nešel nikdo okolo či neprojíždělo auto v protisměru. Následky by byly mnohem horší.

Až do odpoledních hodin museli dopravu řídit policisté a naváděli řidiče na objízdné trasy přes okolní obce. Skrz Kravaře nikdo neprojel.