Ke střetu došlo v pátek 7. února odpoledne. Chlapec přecházel frekventovanou silnici poblíž obchodního domu Banco. „Zatímco jeden vůz přijíždějící ve směru od budovy okresního soudu zastavil před přechodem, druhé auto, jedoucí ze stejného směru, mu přednost nedalo a narazilo do něj,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Zdroj: archiv PČR

Nehodu zaznamenaly palubní kamery.  Zdroj: archiv Policie ČR

Řidič audi, který mladíka srazil, přejel chvíli před nehodou do druhého pruhu a chodce zřejmě vůbec neviděl. K podobné nehodě došlo na stejném místě na začátku ledna. Řidič osobního vozu tu srazil devítiletého chlapce, který po přechodu šel se svou matkou. Šofér navíc z místa nehody ujel.

Podobným událostem by měla v budoucnu zabránit řada opatření, která se chystají v rámi rekonstrukce silnice 262. „Právě na tomto přechodu vybudována světelná křižovatka se středovým dělícím ostrůvkem, která přinese chodcům vyšší bezpečnost,“ dodává policejní mluvčí.

Dobrovolné hasiče ze Zákup kromě řady popadaných stromů zaměstnalo několik stržených střech. Jedna zablokovala silnici v Kamenici.
Orkán se prohnal Českolipskem. Padající strom zranil ženu