ednadvacetiletý řidič tam krátce po půl třetí vyjížděl na hlavní silnici, kde se střetl s dalším vozem. V něm cestovala rodina s teprve tříletým dítětem. Celá posádka skončila v liberecké nemocnici, kam je převezl vrtulník. Zřejmě nejhůře odnesl nehodu osmatřicetiletý řidič a jeho spolujezdkyně. „Muž skončil na traumatologickém oddělení liberecké nemocnice se zhmožděním hrudníku. Žena s lehčím poraněním dolní končetiny," uvedla mluvčí záchranky Lenka Markovičová. Tříletá holčička vyvázla pouze s lehkým zraněním.V péči lékařů skončil také mladý řidič. „S otřesem mozku, poraněním hlavy a horní končetiny jej záchranáři převezli do českolipské nemocnice," doplnila Markovičová.

U dopravní nehody zasahovaly dvě jednotky hasičů, profesionálové z Jablonného v Podještědí a dobrovolníci ze Cvikova. „Hasiči zajistili vozidla, odpojili baterie a kvůli úniku kapalin nasadili záchytný kanystr, vyšetřování se protáhlo až do podvečerních hodin," popsala mluvčí hasičů Zdeňka Štrauchová.

Kdo z řidičů je na vině, v tuto chvíli šetří policisté z českolipského dopravního inspektorátu. Jízdu pod vlivem alkoholu vyloučila dechová zkouška u obou řidičů přímo na místě nehody. Nehoda způsobila podle předběžných odhadů škodu ve výši zhruba 150 tisíc korun.