Šest zraněných osob, mezi nimiž byly tři děti, museli záchranáři rozvézt do nemocnic po čelním střetu dvou aut u Jablonného v Podještědí. K vážné dopravní nehodě došlo na frekventované silnici I/13 z Nového Boru na Liberec v úterý krátce před druhou hodinou odpoledne.

Čelní srážku dvou škodovek zavinil s největší pravděpodobností třicetiletý řidič Fabie. Ten se svým vozidlem vyjel v mírné zatáčce nedaleko koupaliště do protisměru a srazil se s Octavií. V té cestovalo pět lidí, z toho tři děti ve věku 11, 15 a 17 let.

„Nejvážnější zranění utrpěla jedenáctiletá dívenka, kterou vrtulník s poraněním páteře přepravil na specializované pracoviště do pražské nemocnice Motol,“ informovala mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Lenka Markovičová.

Vážná mnohačetná zranění utrpěla rovněž sedmatřicetiletá žena, která při nehodě seděla vedle řidiče v octavii, a záchranáři ji převezli do liberecké nemocnice na trauma centrum. Čtyřiačtyřicetiletý šofér octavie, dva chlapci ve věku 15 a 17 let a řidič fabie byli zraněni lehce.

Proč fabie vyjela do druhého pruhu, se stále neví. „Policisté již zahájili úkony trestního řízení pro těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, ze kterého je důvodně podezřelý třicetiletý muž. Výše jeho trestu bude závislá na vývoji zdravotního stavu zraněných,“ řekla mluvčí policie Ivana Balákova.

U nehody zasahovalo několik hasičských jednotek. Hasiči museli zraněné vyprostit ze zdemolovaných aut. Policisté byli nuceni frekventovanou silnici na dvě hodiny uzavřít a dopravu odklánět přes centrum Jablonného. Nejednalo se však o jedinou vážnou nehodu, k níž v úterý na českolipských silnicích došlo. Vrtulník přepravil do nemocnice s vážným zraněním i motorkáře. Ten u Dubé po poledni ve vysoké rychlosti zřejmě nezvládl řízení motocyklu a vyletěl ze silnice.