Kromě u nehod zasahovali hasiči po celém Libereckém kraji také u požárů, konkrétně dvou budov. Třikrát zachraňovali osoby v nouzi. Počet jejich výjezdů přesáhl během soboty číslo 30. Bylo to i likvidování následků bouřek.

Většina událostí za přítomnosti policie, případně záchranné služby. Mluvčí záchranky k tomu v sobotu večer uvedl, že seznam výjezdů je hodně dlouhý.

Mluvčí záchranky Michael Georgiev: "Měli jsme toho během dne hodně. A stále to nekončí, máme zrovna další výjezd k nehodě v Liberci."

Extrémní počet nehod za teplého a slunečného víkendového dne v kraji byl za sobotu nekonečný, jak napovídá dále náš výčet toho, co a kde se stalo.

Nehody na Liberecku a okolí hrály v počtech výjezdů záchranářů, hasičů i policie hlavní roli. Podle mluvčího záchranky Michaela Georgieva žádná z nehod naštěstí neskončila tragicky. "Několik lidí se středně těžkým zraněním jsme dopravili do nemocnic, letecky i sanitními vozidly," uvedl k nehodám mluvčí záchranky.

Z celodenního přehledu dopravních událostí na Liberecku a okolí pro ilustraci vybíráme jen odpolední a večerní nehody s účastí motocyklisty, lidí na kole či koloběžce. Ne vždy to ale byla jejich vina. Aneb, jak to vypadalo na silnicích v Libereckém kraji…

* 22:56 - V ulici Liberecká v obci Hodkovice nad Mohelkou, okres Liberec.
Pád osoby na elektrokoloběžce, lehké zranění.
* 20:40 - V ulici Heřmánková v obci Liberec.
Nehoda elektrokoloběžky se zraněním osoby. Na místě ZZS a PČR.
* 20:40 - Na silnici 9 u obce Sosnová, okres Česká Lípa
Probíhá vyšetřování nehody OA x MOTO se zraněním. Na místo jede ZZS, PČR.
* 18:40 - V ulici Hlávkova v obci Liberec.
OA x cyklista se zraněním, na místo jede ZZS, PČR.
* 17:04 - Na silnici u obce Křižany, okres Liberec.
Havárie cyklisty se zraněním, na místě ZZS a PČR.
* 15:02 - Na silnici u obce Libštát, okres Semily.
Probíhá vyšetřování nehody, OA x MOTO, na místo PČR, pohyb osob na vozovce.
* 14:14 - Na silnici 9 u obce Sosnová, okres Česká Lípa
Havárie MOTO se zraněním, na místo HZS, PČR, omezený průjezd, pohyb osob na vozovce - vyšetřování.
* 13:58 - Na silnici u obce Janův Důl, okres Liberec.
Vyšetřování nehody; MOTO se zraněním

A perlička na konec: Na silnici v obci Turnov, okres Semily.
12:10 - probíhá vyšetřování nehody, traktor narazil do dřevníku.

Když už se stanete účastníkem dopravní nehody, nebo k ní přijedete, je potřeba se zachovat podle učitých doporučení. Popsané je má na svých stránkách BESIP.

Jak se zachovat při nehodě

  • Zajištění místa nehody
    Zastavit nejméně 50 m za místem nehody, rozsvítit výstražná světla, obléknout výstražnou vestu, vzít lékárničku, výstražný trojúhelník, ev. hasicí přístroj, umístit trojúhelník před místem nehody, vypnout zapalování, zajistit vozidlo proti pohybu, dbát na vlastní bezpečnost.
  • Volání zdravotnické záchranné služby
    Volat linku 155, případně 112, sdělit co se stalo, popsat charakter nehody, co nejpřesněji určit místo nehody, uvést počet postižených, věk a pohlaví, popis zranění a jejich stavu, sdělit své jméno a číslo telefonu. Pokud máte v telefonu nainstalovanou aplikaci Záchranka, použíte ji. Odešle Vaši aktuální polohu a spojí s operátorem 155.

Více užitečných informací naleznete zde: BESIP