Největší škody zaznamenali policisté při nehodách na Liberecku. Vyčíslili je na téměř třičtvrtě milionu korun.

Například v neděli, krátce před půl čtvrtou ráno, došlo k dopravní nehodě mezi Českým Dubem a Hodkovicemi. Při ní vznikla hmotná škoda za sto tisíc korun. „Řidič Octavie nepřizpůsobil při projíždění pravotočivé zatáčky rychlost, sjel do příkopu a následně narazil čelně do stromu,“ popsala mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková. Při nehodě se v autě zranil jak řidič, tak i jeho spolujezdec. Oba byli převezeni do Krajské nemocnice Liberec.

Lehkým zraněním skončila také dopravní nehoda, která se stala v neděli před jedenáctou dopoledne na silnici I/13 v Rynolticích. Řidič Peugeotu, který jel směrem na Liberec, vjel ze zatím nezjištěných příčin mimo vozovku a narazil do dopravního značení.

Sanita odvezla do českolipské nemocnice řidiče auta i jeho spolujezdkyni. Oba utrpěli lehká zranění. „Zda byl řidič v době nehody pod vlivem alkoholu, či nikoliv, určí až rozbor krve,“ informovala policejní mluvčí s tím, že je tato nehoda stále v šetření.

Ve státní svátek liberečtí dopravní policisté vyjížděli k jedné nehodě, kdy se zranil řidič i spolujezdec. Řidič jel Octavií od Hořeních Pasek na Ještěd. Když projížděl pravotočivou zatáčku, nepřizpůsobil rychlost jízdy, dostal se do smyku a pravým bokem sjel do příkopu, kde se s vozem přetočil.

Řidič nadýchal při orientační dechové zkoušce téměř tři promile alkoholu. Po poučení se podrobil i dalšími úkonu, a to odběru krve. „Nehodu policisté prošetřují a mimo jiné i to, že mladík nebyl držitelem řidičského oprávnění,“ dodala Vlasta Suchánková.

Podle Šárky Poláčkové ze severočeské policie byl nejčastější příčinou nehod na území celého kraje nesprávný způsob jízdy, a to ve 14 případech. „Pod vlivem alkoholu byli čtyři účastníci dopravních nehod,“ doplnila Šárka Poláčková.